HAVU nadal na fali! Finowie z łatwością poradzili sobie z Japaleno i tym samym awansowali do półfinału BLAST Rising by fantasyexpo.

  • Sweden Japaleno 0:2 Finland HAVU (Overpass 11:16, Train 7:16)

HAVU przystępowało do spotkania jako niepodważalny faworyt. Finowie rzeczywiście na początku wygrywali, ale te zwycięstwa przychodziły im z wielkim trudem – najpierw hoody na pistolówce zdobył cztery fragi i rozbroił bombę, w kolejnej rundzie również uratował tyłki swoim kolegom, ale po czwartej odsłonie nie był w stanie już ciągnąć w pojedynkę tego wózka. Efekt? Japaleno wyszło na prowadzenie 8:3, czyli najwyższe w tym meczu. Był to jednak również moment przełomowy dla Finów, którzy zaczęli odwracać losy spotkania i na półmetku przegrywali już „tylko” 6:9.

Po zmianie stron HAVU ruszyło z zaciekłością po rywala, a liderował im ZOREE. Snajper radził sobie świetnie również z pistoletami, a także innymi karabinami. W kolejnych rundach otrzymał zaś wsparcie od chociażby doto i hoody'ego, którzy również nadawali rytm spotkaniu. Finowie prezentowali się świetnie po stronie terrorystów, zdobywając rundę za rundą. Końcówka spotkania należała już tylko do nich, a gracze Japaleno mieli problemy ze zdobyciem pojedynczych fragów, nie mówiąc już o wygranych rundach. W rezultacie HAVU zwyciężyło na Overpassie 16:11.

Rywalizacja przeniosła się na Traina – pick HAVU. Fiński skład udowodnił, dlaczego zdecydował się na tę mapę i od samego startu spotkania punktował słabości rywali. Finowie jednak osiągnęli tak dużą przewagę, że chyba sami byli zaskoczeni, bo po stronie terrorystów wygrywali nawet 10:1! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pogromem Japaleno 3:12.

Po krótkiej przerwie Szwedzi przegrali pistoletówkę i mogło się wydawać, że tym samym pogrzebali swoje najmniejsze nadzieje na come-back. Nic bardziej mylnego! Ekipa FREDDyFROGA ruszyła do odrabiania strat w roli terrorystów i zbliżyła się nawet na wynik 7:13. Było to jednak maksimum, na co było stać dziś Japaleno, a ich marsz powstrzymała żelazna defensywa HAVU. W rezultacie Finowie zakończyli mapę zwycięstwem 16:7. Tym samym awansowali do półfinału BLAST Rising by fantasyexpo, w którym na razie czekają na przeciwnika. Japaleno kończy swój udział w turnieju z pustymi rękoma.