BLAST Rising: Fenomenalny comeback Heretics z sAw; AVEZ z kolejną porażką

14.05.2020 Michał Perkowski
fot. Kamil Zieliński / AVEZ Esport

Za nami pierwsze spotkania rewanżowe grupy D w turnieju BLAST Rising. Heretics jest już pewne awansu do play-offów, mimo że zostało im jeszcze jedno spotkanie.

  • France Heretics 16:14 Portugal sAw

Francuzi w pierwszym tygodniu fazy grupowej zaprezentowali pokaźny manifest siły. Podczas gdy każdy z ich oponentów zapewnił sobie bilans 1-2, Hereics pokonało każdego z nich, nie oddając żadnych punktów. Stąd dość sporym zaskoczeniem był początek pierwszego dzisiejszego spotkania. kioShiMa i spółka rozpoczęli je od przegrania aż siedmiu z ośmiu rozegranych rund – wygrali wyłącznie pistoletówkę. Mimo to jeszcze przed zmianą stron wykonali mały comeback, kończąc ją wynikiem 7:8.

W drugiej połowie wygrali pierwsze trzy punkty, wychodząc na prowadzenie. Wtedy Portugalczycy ponownie przejęli inicjatywę i mieli kilka okazji zakończyć to spotkanie – prowadzili 11:14. Francuzi ponownie wykazali się opanowaniem, dzięki czemu dopisali kolejne zwycięstwo do swojego konta. Ten tryumf zapewnił im awans do play-offów.

  • France Heretics 16:10 Poland AVEZ

AVEZ próbuje obronić honoru polskich drużyn, po tym jak x-kom AGO zajęło ostatnie miejsce w grupie B. Ośmiornice mają utrudnione zadanie, wszak MOLSI przez problemy zdrowotne musiał odpuścić sobie grę na kilka tygodni, a tymczasowo zastępuje go Paweł „byali” Bieliński. Polacy mimo dobrego wejścia w mecz i wygrania czterech z pięciu pierwszych rund, nie zdołali utrzymać dobrej passy. Główną przyczyną była fenomenalna dyspozycja Lucky'ego, który w pierwszej połowie zdobył 21 eliminacji. Francuzi równie sprawnie atakowali obszary bombowe, co je bronili, przez co Polacy przegrali swoje pierwsze dzisiejsze spotkanie wynikiem 16:10.


Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

Inne tego autora