BLAST Rising: FATE pokonuje Movistar Riders; Japaleno miażdży Apeks

13.05.2020 Daniel Gabryś
@PGL

Kolejne dwa spotkania w ramach BLAST Rising za nami. Movistar Riders, które jeszcze nie tak dawno zwyciężyło na fnatic, okazało się gorze od FATE. Japaleno natomiast zdominowało Apeks, które było w stanie im wyrwać zaledwie pięć rund.

Bulgaria FATE 16:8 Spain Movistar Riders

Ewidentnym faworytem tego spotkania byli Hiszpanie, którzy są tuż za czołową trzydziestką rankingu HLTV. Tymczasem FATE postawiło im naprawdę ciężkie warunki. Bułgarzy przypisali na swoje konto pierwsze osiem rund, po których ich rywale zdołali na chwilę dojść do głosu. Spora zaliczka oraz dobra końcówka połowy spowodowały, że zespół mara wyszedł na prowadzenie 11:4.

Movistar Riders zdobyło drugą pistoletówkę, dzięki której zaczęli wracać z wynikiem. Nie podołali jednak na pierwszym fullu rywala, który był gwoździem do ich trumny. Bułgarzy z pełnym wyposażeniem radzili sobie znacznie lepiej, przez co zwyciężyli 16:8. Na pochwałę zasługuje niki1, który zdobył dwadzieścia pięć eliminacji, ginąc przy tym tylko dwanaście razy.

Sweden Japaleno 16:5 Norway Apeks

Szwedzi od początku totalnie zdominowali swoich oponentów. W całej pierwszej połowie wygrali aż dwanaście starć. Było to spowodowane głównie fenomenalną dyspozycją PlesseNa oraz tabza. Średnie obrażenia na rundę obu z tych zawodników wynosiły ponad sto. Honor Apeks uratowała pistoletówka, która wpadła na ich konto. Dzięki lepszej ekonomi zdobyli swój piąty punkt, po którym ich rywale znów pokazali swoją wyższość, tym razem kończąc to spotkanie.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

Inne tego autora