Zespół nawrota pokazał walkę w ćwierćfinale. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi, a to głównie dzięki świetnej postawie Thomasa oraz dobrze przygotowanej stronie terrorystów.

United Kingdom Endpoint 2:0 Poland AVEZ (Overpass 16:9, Vertigo 16:10)

Spotkanie od wygranej pistoletówki rozpoczęło AVEZ, lecz ich rywale odpowiedzieli już w kolejnym starciu. Endpoint w obronie prezentowało się naprawdę dobrze, a nasi rodacy mieli ogromne problemy z przejęciem stref detonacji. Mecz był niezwykle dynamiczny, a rundy nie trwały wcale długo. Brytyjczycy szybko wyszli na prowadzenie 8:1 i nic nie wskazywało na to, że do końca mapy będą mieć jakiekolwiek problemy. Ośmiornice zdołały wygrać jeszcze parę potyczek, lecz o ewentualny comeback nadal było niezwykle ciężko.

Druga połowa błyskawicznie przybliżyła nas do końca spotkania. Endpoint złapało lekko zadyszkę dopiero wtedy, gdy zagwarantowali sobie piętnaście punktów. AVEZ zdołało wygrać kilka starć, które mogły podbudować ich psychicznie. Finalnie zespół Thomasa zwyciężył 16:9.

Po chwili akcja przeniosła się na Vertigo, które zostało wybrane przez rywali Polaków. Endpoint po raz kolejny zdominowało początek mapy, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 6:1. Dopiero po tym AVEZ zaczęło się odbijać, lecz połowa zakończyła się ich porażką 11:4. Druga pistoletówka wpadła na konto Brytyjczyków, przez co ekipie nawrota został dosłownie cień szansy na wygranie tej lokacji. Przez moment nasi rodacy zdobywali punkty i niwelowali stratę, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość wroga. Ośmiornice przegrały 10:16, przez co kończą BLAST Rising na ćwierćfinale.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.