Ostatnie dwa spotkania fazy grupowej BLAST Rising 2020 za nami. Z awansu do playoffów może cieszyć się AVEZ, które w decydującym meczu pokonało Secret.

Poland AVEZ 16:6 Portugal sAw

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Polaków, którzy zgarnęli pistoletówkę oraz dwa kolejne starcia. Portugalczycy z pełnym wyposażeniem pokazali pazur, lecz to właśnie nasi rodacy  dyktowali warunki. AVEZ nie mogło całkiem się rozpędzić, ponieważ sAw zawsze było w stanie zdobyć rundę bądź dwie. Takie podgryzanie nie dało jednak zespołowi stadodo zbyt wiele, gdyż ekipa nawrota do przerwy prowadziła już 10:5.

Po krótkiej przerwie Ośmiornice pokazały, jak powinno się grać stronę terrorystów. Ich oponenci nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na doskonałą grę Polaków, przez co spotkanie zakończyło się w błyskawicznym tempie. sAw po przerwie wygrało zaledwie jedną rundę. Na pochwałę zasługuje KEi, który zdobył dwadzieścia pięć eliminacji, ginąc tylko osiem razy.

Poland AVEZ 16:11 European Union Secret

Ostatnia potyczka w grupie D dostarczyła nam masy emocji. Obie drużyny walczyły o awans do playoffów, przez co widzieliśmy niezwykle zaciętą grę. Secret jako pierwsze przypisało punkty na swoje konto, lecz AVEZ odpowiedziało już w kolejnej rundzie. Chwilowa niemoc naszych rodaków sprawiła, że formacja anarkeza wyszła na prowadzenie 5:2. Ośmiornice wraz z biegiem czasu grały coraz lepiej. Pierwszą połowę wygrały 9:6, a to głównie przez masę błędów popełnianych przez oponentów.

Druga runda pistoletowa została zdobyta przez ekipę Kylara. Polacy mimo lekkich problemów wygrali dwie potyczki z rzędu, po których do głosu doszło Secret. Europejski mix przypisał na swoje pięć punktów, przy zaledwie jednym naszych rodaków. Na nasze szczęście Ośmiornice były w stanie zwyciężyć to spotkanie wynikiem 16:11. Fenomenalnie spisał się byali, który zdobył dwadzieścia osiem eliminacji.

Pierwsze miejsce w grupie D zajmuje Heretics, które nie przegrało ani jednego spotkania. Za nimi znajduje się AVEZ, które playoffy rozpocznie od starcia z Endpoint. Swoją przygodę z turniejem zakończyło Secret oraz sAw.