Co ma wisieć, nie utonie – x-kom AGO nieco dłuższą drogą, ale ostatecznie wywalczyło awans do fazy grupowej BLAST Rising. Jastrzębie pokonały Sangal w Play-inach 2:0.

• Turkey Sangal 0:2 Poland x-kom AGO (Nuke 11:16, Inferno 8:16)

Polacy rozpoczęli starcie z Sangal tuż po zakończeniu nieudanego spotkania z Tricked. Turcy to jednak zupełnie inny kaliber rywala, co z resztą było widać już na pierwszej mapie. AGO bowiem poradziło sobie bardzo dobrze po stronie terro na Nuke'u, wygrywając nawet pierwszą połowę. Po zmianie stron było tylko lepiej – AGO zdobywało punkt za punktem i ostatecznie zakończyło mapę wynikiem 16:11. Bardzo dobry występ zaliczył rallen, którego rating 1.70 przerastał o kilka długości wyniki innych zawodników.

Rywalizacja przeniosła się na Inferno, gdzie oglądaliśmy jeszcze większą dominację AGO. Polacy pierwszą połowę zakończyli z bezpieczną przewagą pięciu punktów. Po zmianie stron zaczął się spokojny marsz po zwycięstwo, ostatecznie zakończony w 24. rundzie, kiedy to na tablicy widniał wynik 16:8 dla Jastrzębi. Tym razem genialny występ zaliczył snatchie – jego k/d +20 (34 fragi) i rating 2.0 wyglądały naprawdę imponująco. Nie można zapomnieć także o Furlanie – kapitan zespołu zdobył 24 trafienia i jego rating 1.70 również może być powodem dumy.

Tym samym AGO zakwalifikowało się do fazy play-off BLAST Rising, teraz Polacy muszą po prostu czekać na swojego rywala. Drabinka rusza dopiero 19 maja.