Reprezentanci Evil Geniuses mają dziś powody do radości. Udało im się bowiem zrewanżować na G2 i jednocześnie awansować do BLAST Premier Spring Final 2021.

  • United States Evil Geniuses 2:1 European Union G2 Esports

Pierwszą mapę, którą był Train, amerykański zespół rozpoczął w ataku. Choć nie jest to wymarzona strona do wypracowania sobie świetnego wyniku, udało mu się zgarnąć 7 punktów, które były niezłą zaliczką. W drugiej części rywalizacji solidna defensywa pozwoliła mu dopiąć swego i triumfować nad międzynarodową paczką – 16:12.

G2 Esports nie dało jednak EG zamknąć tego meczu na dwóch lokacjach. Wzięło się w garść i na Vertigo było już zupełnie inną drużyną. Grając w CT osiągnęło rezultat 10:5, który zwiastował szybki koniec potyczki. Tak też się stało – Nikola „NiKo” Kovač i spółka zwyciężyli 16:9.

Wszystko zatem rozstrzygnęło się na Nuke'u. Wydawało się, że skoro jest to decydujący pojedynek o awans do BLAST Premier Spring Final, będziemy świadkami zaciętego starcia, lecz rzeczywistość była zupełnie inna. Inicjatywę ponownie przejęło Evil Geniuses i nie oddało jej do ostatniej rundy pokonując przeciwnika – 16:5.

Tym samym G2 pożegnało się z BLAST Premier Spring Groups i będzie musiało wziąć udział w turnieju ostatniej szansy – BLAST Premier Spring ShowdownEG natomiast w przeciągu kilku minut rozpocznie finałowe spotkanie przeciwko Complexity będącym w sporym gazie.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.