Organizatorzy cyklicznego turnieju BLAST Pro Series, czyli firma RFRSH ogłosiła, że ostatnim przystankiem przed finałami tego roku będzie Moskwa. Przy okazji poznaliśmy również pierwsze zaproszenia na te zawody.

Turnieje BLAST Pro Series swój początek miały w 2017 roku, w Danii. Od tamtej pory rozegrano już siedem takich wydarzeń, a do końca tego roku zapowiedziane są jeszcze trzy. W Lipcu rozgrywki zawitają do Los Angeles, a we wrześniu, po przerwie wakacyjnej oczy całego świata zwrócą się ku stolicy Rosji.

ENCE, Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas –  te właśnie formacje zaraz po Majorze wybiorą się do Moskwy, żeby zagrać turnieju, przed mistrzostwami BLASTa w grudniu. Oprócz nich zostaną wysłane jeszcze dwa zaproszenia oraz swoją szansę otrzyma jedna lokalna drużyna, która poradzi sobie w turnieju kwalifikacyjnym tak jak w przypadku rozgrywek w Madrycie.

BLAST Pro Series Moscow odbędzie się 13 i 14 września w VTB Arena. Sześć formacji powalczy między sobą o punkty do finałów oraz pulę nagród sięgającą 250 tysięcy dolarów.