Vitality nadal na fali – Francuzi pokonali 2:0 Natus Vincere i zameldowali się w finale górnej drabinki. Ekipę s1mple'a czeka jutro mecz o „przeżycie” z FURIĄ.

  • France Vitality 2:0 Russian Federation Natus Vincere (Nuke 19:15, Dust2 19:17)

Rywalizacja w półfinale górnej drabinki rozpoczęła się na Nuke'u – picku Na'Vi. Rosyjsko-ukraiński miał całkiem niezły start, wygrywając cztery rundy po stronie terrorystów. Później było już znacznie gorzej – to Vitality przejęło stery, odrobiło straty i ostatecznie wygrało pierwszą połowę 8:7. Druga połowa była równie zacięta, a obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Taki przebieg spotkania musiał prowadzić do jednego – dogrywki. W niej zaś Vitality zagrało już perfekcyjnie i zakończyło mapę wynikiem 19:15. Mimo porażki to zawodnicy Na'Vi byli najlepsi na serwerze – s1mple zdobył aż 33 fragi i zbliżył się do ratingu 1.46, Perfecto również zaliczył bardzo dobry indywidualny występ.

Zawodnicy przenieśli się na Dusta2. Mimo że był to wybór Vitality, to Na'Vi zaliczyło piorunujący start – poza przegraną pistoletówką wygrało aż osiem rund z rzędu. Francuzi, wspierani przez Niverę, przebudzili się dopiero w 10. rundzie, ale i tak późny zapłon wystarczył, by ZywOo i spółka zdążyli zwrócić i złapać kontakt jeszcze przed przerwą. Druga połowa to lustrzane odbicie pierwszej – to Na'Vi zdobyło pistoletówkę, by później oddać pole do popisu rywalom. Chwila dominacji Vitality zakończyła się w 24. rundzie, kiedy to s1mple i spółka zaczęli odrabiać starty i ostatecznie zdołali doprowadzić do dogrywki. W niej zaś Na'Vi zabrakło pary – mimo niezłego startu i zgarnięciu dwóch pierwszych punktów, formacja z regionu CIS uległa przeciwnikom wynikiem 17:19. Znakomity występ zanotował ZywOo – snajper z Francji zdobył aż 38 fragów i wprowadził swoją drużynę do finału górnej drabinki.

Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.