Finały BLAST Premier Fall 2020 dobiegły końca. Poznaliśmy zatem mistrza rozgrywek, którym został Team Vitality!

  • France Vitality 2:1 Denmark Astralis

Choć wszyscy od finału zawodów oczekujemy zaciętej rywalizacji obu ekip – na Vertigo, które było pierwszą mapą decydującego pojedynku w ramach BLAST Premier Fall wyrównana potyczka nie miała miejsca. Reprezentanci Vitality, którzy są ostatnio w niesamowitej formie dosłownie przejechali się po Astralis. Najpierw zniszczyli ich broniąc BS-ów – 12:3, a później dopięli swego w ofensywie – 16:4.

Duńczycy to jednak profesjonaliści, którzy potrafią się podnieść po takiej lokacji. Na Duście2 byli już zupełnie innym zespołem. W połowie numer jeden to oni rozdawali karty, czego efektem był rezultat 11:4. W kolejnej części zmagań musieli się natomiast namęczyć, żeby doprowadzić do trzeciego starcia. Koniec końców triumfowali – 16:14.

Inferno zadecydowało o tym, kto będzie cieszył się z prestiżowego trofeum, a kto będzie musiał zadowolić się srebrnym medalem. Zdecydowanie lepiej weszli w nie członkowie francuskiej formacji. W defensywie, podobnie jak na Vertigo byli praktycznie perfekcyjni. Po 15. rundach wygrywali zatem 12:3 i zaledwie kilka małych kroków dzieliło ich od zwycięstwa. Wykonali je błyskawicznie w ofensywie pokonując Astralis – 16:5.