Virtus.pro zostało zaskoczone przez swoich rywali na pierwszej mapie. Po przerwie ich gra prezentowała się znacznie lepiej, dzięki czemu z łatwością wygrali kolejne lokacje.

Dziś o godzinie 13:30 wystartował turniej BLAST Premier Showdown, czyli drugi przystanek jesiennego cyklu turniejów BLAST Premier. Szesnaście drużyn walczy ze sobą o awans do finałów, w których pozostały zaledwie dwa miejsca.

  • Russian Federation Virtus.pro 2:1 Russian Federation Spirit (Mirage 9:16; Train 16:10; Inferno 16:8)

Mirage z początku zapowiadał się na wspaniałe widowisko, gdyż obie ekipy grały na naprawdę dobrym poziomie. Potyczki były zacięte i niejednokrotnie indywidualne zdolności decydowały o ich przebiegu. Wraz z czasem do głosu coraz bardziej dochodziło Spirit, które połowę zakończyło prowadzeniem 9:6. Po przerwie zespół mira pokazał, jak się powinno grać stronę atakującą. VP nie miało większych szans i uległo rezultatem 9:16.

Kolejna lokacja była prawdziwym kalejdoskopem. Obie ekipy naprzemiennie zdobywały po kilka rund, a z całej sytuacji finalnie lepiej wyszło Virtus.pro. Na uwagę zasługuje świetny Jame, który zdobył prawie 30 eliminacji. Po drugiej stronie najlepiej spisywał się iDISBALANCE, który zdobył ich 19.

Inferno rozpoczęło się od kompletnej dominacji Virtus.pro. Ekipa bustera zwyciężyła pierwsze osiem starć. Dopiero po tym czasie doszło do przebudzenia w szeregach Spirit. Chopper i spółka rozpoczęli pogoń, lecz nie należała ona do łatwych oraz przyjemnych. VP co chwila zdobywało jakąś rundę lub notowało sporo eliminacji, przez co ich rywale nie byli w stanie zapewnić sobie stabilnej sytuacji ekonomicznej. Bardzo mocno to pomogło w końcowym triumfie i zapewnieniu sobie gry w ćwierćfinale BLAST Premier Fall 2020 Showdown zawodnikom Virtus.pro.


Wszystkie spotkania będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.