Ninjas in Pyjamas górą w meczu z Evil Geniuses. Szwedzi utrzymali się więc w dolnej drabince BLAST Premier Fall Series.

• Sweden Ninjas in Pyjamas 2:0 United States Evil Geniuses

Pierwsze starcie w tym spotkaniu odbyło się na wybranym przez Szwedów Overpassie. W połowie numer jeden występowali oni po stronie atakującej, która wychodziła im naprawdę świetnie. Wypracowali sobie dzięki temu prowadzenie 10:5, a następnie wykończyli enemy w drugiej odsłonie – 16:8.

Evil Geniuses było zatem świadome, że musi wygrać Inferno, jeżeli ma ochotę walczyć o triumf w całym pojedynku. Początek nie wskazywał jednak na zwycięstwo amerykańskiego składu. Podopieczni Wiltona „zews” Prado ponownie byli znacznie gorsi od przeciwnika. Nie potrafili przełamać jego stabilnej defensywy, przez co po 15. rundach posiadali na koncie jedynie 4. punkty. Kiedy natomiast to ich zadaniem była obrona BS-ów – zmagania się wyrównały. Doszło nawet do sytuacji, w której tablica wyników wskazywała 15:14 dla EG, aczkolwiek Tarikowi „tarik” Celikowi i spółce nie udało się domknąć rozgrywek. Pojawiła się dogrywka, a w niej karty rozdawało Ninjas in Pyjamas, które ostatecznie pokonało rywala 19:15.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.