Porobieni! Tak mogli krzyknąć reprezentanci C9 po wczorajszym starciu w ramach BLAST Premier Fall Showdown, w którym pokonali Complexity.

  • European Union Cloud9 2:1 European Union Complexity

Zmagania rozpoczęły się lepiej dla C9. Zespół nazywany Kolosem wśród społeczności CS:GO zaskoczył wszystkich prezentując bardzo solidną stronę atakującą na Nuke'u. Wypracował sobie dzięki niej rezultat 10:5 i wydawało się, że będzie w stanie domknąć spotkanie, ale wtedy nadeszło przełamanie od Complexity. Podopieczni Jasona Lake'a odpowiedzieli enemy tym samym, czyli mocnym atakiem. Ostatecznie triumfowali nad rywalem 16:13.

Cloud9 nie podłamało się jednak po porażce i na Mirage'u robiło wszystko, aby doprowadzić do trzeciej lokacji. Połowa numer jeden zakończyła się z minimalną przewagą dla nich – 8:7. Dopiero w drugiej odsłonie zobaczyliśmy prawdziwy popis od Alexa „ALEX” McMeekina i spółki. Wygrali bowiem 16 do 8!

Skoro pojawił się remis – trzeba było rozstrzygnąć pojedynek na Duście2. Po 15. rundach na tablicy wyników widniało 10:5 dla coL, natomiast grono Ricky'ego „floppy” Kemery 'ego się nie poddało. Pokazało, że w ciężkich chwilach potrafi się zmobilizować i koniec końców zwyciężyło po zaciętym meczu – 16:14.