Sprout bardzo szybko kończy przygodę w turniejem BLAST Premier Showdown. Niemiecko-polska formacja rozegrała zaledwie dwie mapy, które zadecydowały o jej eliminacji.

Dziś o godzinie 13:30 wystartował turniej BLAST Premier Showdown, czyli drugi przystanek jesiennego cyklu turniejów BLAST Premier. Szesnaście drużyn walczy ze sobą o awans do finałów, w których pozostały zaledwie dwa miejsca.

  • European Union Complexity 2:0 Germany Sprout (Nuke 16:4, Mirage 16:4)

Nie można ukrywać, że Sprout nie rozpoczynało meczu z pozycji faworyta, lecz nieliczni mogli spodziewać się tak jednostronnego meczu ze strony Complexity. Juggernaut rozpoczął grę w Showdownie od całkowitej dominacji na pierwszej mapie, Nuke'u, gdzie w pierwszej połowie oddali oponentom wyłącznie jeden punkt. Sprout mimo wielu wariantów ataku nie było w stanie doprowadzić do wysadzenia obszaru bombowego.

Nuke został wybrany przez ekipę snatchiego i dychy, więc następny Mirage nie zwiastował odwrócenia wyniku spotkania. Tym razem zespół z naszymi rodakami rozpoczął od strony antyterrorystów, lecz okazał się bezbronny. Complexity jeszcze przed zmianą stron mogło pochwalić się dwunastoma punktami, więc domknięcie tego spotkania było jedynie formalnością.


Wszystkie spotkania będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.