Co to był za mecz! Team Liquid po trzech mapach cieszy się ze zwycięstwa przeciwko MAD Lions w BLAST Premier Fall Showdown!

  • United States Liquid 2:1 Denmark MAD Lions

Całe zmagania rozpoczęły się od starcia na Overpassie, którego chcieli rozgrywać Duńczycy. Nie wychodził im on jednak wcale tak dobrze w ataku, przez co po połowie numer jeden w zdecydowanie lepszych humorach byli reprezentanci amerykańskiej marki, którzy prowadzili 10:5. Zmiana stron wpłynęła natomiast niesamowicie pozytywnie na podopiecznych Luisa „peacemaker” Tadeu. W defensywie czuli się, jak ryba w wodzie i ostatecznie triumfowali nad rywalem – 16:12.

Team Liquid musiało zatem odpowiedzieć na Mirage'u, jeśli nie chciało pożegnać się z wydarzeniem zbyt szybko. Udało im się dopiąć swego i zwyciężyć, lecz droga do tego nie była wcale taka łatwa. MAD Lions postawiło spory opór na lokacji Amerykanów, którą Jacky „Stewie2k” Yip wygrało na styk – 16:14.

Skoro na tablicy wyników w pojedynku BO3 widniał remis – potrzebna była trzecia mapa! Na Vertigo najpierw obserwowaliśmy totalną dominację Lwów. Liquid było bezradne, ale… do czasu. Kiedy przyszło im występować w roli antyterrorystów, dokonali powrotu z 3:12 do 16:13! Koniec końców grono Keitha „NAF” Markovica odetchnęło po niezwykle emocjonującym spotkaniu, a MAD Lions odpadło z turnieju.

Wszystkie spotkania będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.