Drugi dzień wiosennego turnieju BLAST Premier Showdown upłynął pod znakiem faworytów, choć Ninjas in Pyjamas poczuło na plecach oddech przeciwników.

Movistar Riders oraz Bad News Eagles to kolejne zespoły, które odpadły z rozgrywek BLAST Premier Spring Showdown 2022. Hiszpański zespół całkowicie nie poradził sobie w starciu z Astralis, natomiast reprezentanci Kosowa zagrozili Szwedom z Ninjas in Pyjamas łatwo wygrywając pierwszą mapę, lecz skład NIP zachował zimną krew i zdołał zwyciężyć całą serię.

Dziś na ekranach zobaczymy bardzo ważny pojedynek dla ENCE, który może dużo powiedzieć o ich nadchodzącym występie na PGL Major Antwerp 2022. Dycha i hades przez potknięcie na europejskim turnieju RMR nie zdołali zapewnić sobie miejsca w Fazie Legend przez co będą musieli przedzierać się przez system szwajcarski we wcześniejszym etapie. Dzisiejszy mecz na Heroic może pokazać, że reprezentanci fińskiej organizacji po prostu będą w stanie przejechać się po pretendentach, a następnie powalczyć o fazę pucharową. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Showdown 2022 będą transmitowane na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Partnerem polskiej transmisji jest Żabka, która w swojej ofercie ma soczyście smaczne napoje energetyczne LevelUp Easy Peasy dostępne tylko w sklepach sieci. Skill Bill mango-ananas to wierny towarzysz w przeładowanym informacjami świecie, natomiast Brainstain o smaku smoczego owocu i gujawy obudzi w Tobie geniusza!