Po drugim dniu rozgrywek w grupie B w ramach BLAST Premier Fall Groups kilka spraw się wyjaśniło. Wiemy, że Ninjas in Pyjamas już na pewno zagra na finałach i jednocześnie, że MIBR będzie musiało rywalizować w zmaganiach ostatniej szansy – Showdown.

Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz 

W spotkaniu wygranych grupy B, czyli G2 Esports kontra Ninjas in Pyjamas, to ci pierwsi weszli lepiej w potyczkę. Międzynarodowa ekipa bez problemu pokonała swojego przeciwnika na wybranym przez niego Anciencie – 16:7. Była nawet blisko dopięcia swego na Mirage'u, natomiast w najważniejszym momencie się zatrzymała i pozwoliła, aby to rywal cieszył się z wyniku 16:14. Obserwowaliśmy więc jeszcze jeden pojedynek na Inferno, który ułożył się po myśli szwedzkiej dywizji. Nicolai „dev1ce” Reedtz i spółka zaprezentowali pięknego CS-a, który doprowadził ich do rezultatu 16:9, zwycięstwa całej serii BO3 i w efekcie awansu na finały BLAST Premier. Podopiecznym Damiena „maLeK” Marcela pozostała walka o drugiego slota w dolnej drabince.

Lepsza twarz BIG 

Kiedy niemieckie grono zakończyło mecz przeciwko NiP, mogło być na siebie złe. Totalnie nic mu bowiem w nim nie wychodziło, co potwierdza fakt, że nie zgarnęło nawet mapy. Szybko jednak o tym wszystkim zapomniało i skupiło się na kolejnym wyzwaniu, którym było starcie z MIBR. Było ono na tyle istotne, że przegrany spadał do turnieju Showdown, zatem BIG musiało się wziąć w garść, aby tego uniknąć. Tym razem nie zawiodło. Tym razem pokazało swoją drugą twarz. Tą zdecydowanie lepszą. Tą, którą aż chciało się oglądać. Zdominowało na papierze gorszy zespół wygrywając 16:4 na Mirage'u oraz 16:9 na Nuke'u i utrzymało się przy życiu w BLAST Premier Fall Groups.

Dzisiejszy harmonogram

  • 16:30 European Union G2 vs. Germany BIG
  • 20:30 Sweden NiP vs. European Union G2 / Germany BIG

Rozgrywki z udziałem G2 BIG wyłonią następnego uczestnika finałowego wydarzenia BLAST-a, a potyczka, w której już czeka Ninjas in Pyjamas, to będzie Wielki Finał grupy B. Transmisję ze zmagań znajdziecie na naszym kanale.