BLAST Premier: Na`Vi pokonuje NiP; s1mple z kolejnym fenomenalnym występem

28.10.2020 Daniel Gabryś
fot. ESL | Bart Oerbekke

Przegranie pierwszej mapy nie podłamało zawodników Natus Vincere, którzy na kolejnych byli bezlitośni dla Szwedów. Rosjanie mogą się cieszyć zatem z awansu do finału grupy A.

  • Russian Federation Na`Vi 2:1 Sweden NiP (Overpass 10:16; Nuke 16:9; Mirage 16:4)

W pierwszą mapę dobrze wprowadziło się Natus Vincere, które przez moment prowadziło 6:3. Potem było już jednak tylko gorzej dla ekipy s1mpla, ponieważ Szwedzi znaleźli na nich sposób. Świetną postawę prezentował REZ, który niejednokrotnie ustalał losy rund. Do tego strona broniąca w wykonaniu zawodników NiP była wręcz bezbłędna, a największe problemy pojawiły się jedynie podczas rundy pistoletowej oraz kolejnej potyczce po niej występującej. Finalnie formacja twista wygrała 16:10.

Druga mapa okazała się jedynie ciszą przed tym, co dopiero miało nadejść. Jednak nawet ta cisza miała bardzo mocny wydźwięk, szczególnie patrząc na dyspozycję s1mpla oraz flamiego. Obaj znacznie odstawali poziomem od reszty stawki, przez co Na`Vi zdobyło ogromną przewagę, do której nie potrafiło się zbliżyć NiP. Lepszy moment dla Szwedów nastał, dopiero gdy ich rywale mieli już 15 oczek na swoim koncie. Mogło to jednak wynikać głównie z rozluźnienia Rosjan.

Ostatnia lokacja okazała się kompletną dominacją Natus Vincere. Szwedzi nie mieli nawet większych okazji, aby zdobywać punkty, ponieważ rywale robili dosłownie, co chcieli. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Rosjan 13:2! Co ciekawe – w całej pierwszej połówce gracze NiP zdobyli 29 eliminacji, podczas gdy sam s1mple miał ich… 23! Zamiana stronami oraz wygrana pistoletówka sprawiły, że ekipa Plopskiego lekko odbiła się punktowo. Ich przeciwnicy zakończyli starcie krótko po tym, jak mieli już fundusze na lepsze wyposażenie.


Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.

Inne tego autora