BLAST Premier: m0nesy zgarnia swoją pierwszą w życiu nagrodę MVP

19.12.2022 Michał Perkowski
itsmeerror / pgl

Ilya „m0NESY” Osipov udowadnia swoją wartość. Zaledwie siedemnastoletni gracz zdobywa swoje pierwsze wyróżnienie MVP w karierze.

Niesamowita forma siedemnastoletniego reprezentanta G2 Esports, które w miniony weekend podniosło puchar BLAST Premier World Final, została dostrzeżona przez organizatorów. Ilya „m0NESY” Osipov otrzymał pierwsze w karierze wyróżnienie MVP i to po zawodach z okrągłym milionem w puli nagród.

Rosyjski snajper przez całe wydarzenie zaliczył jedynie dwie mapy z ratingiem poniżej jedynki, a łącznie wypracował sobie ocenę na poziomie 1.24. Ilya przodował w takich aspektach jak zabójstwa na rundę (0.79), najmniej śmierci na rundę (0.55), wpływ na przebieg rundy (1.28) czy najlepszym współczynnikiem udanych entryfragów (78%). Młody Samuraj jest trzecim najmłodszym graczem w historii nagrodzonym MVP w historii CS:GO – przed nim znajdują się Jere „⁠sergej⁠” Salo oraz Rokas „⁠EspiranTo⁠” Milasauskas.

Polska transmisja BLAST Premier World Final była prowadzona na kanale Izaka w serwisie Twitch, a za jej przygotowanie odpowiada GAM3RS_X. W gronie komentatorów i analityków zasiedli Piotr ‘Izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski oraz Mikołaj ‘Urf’ Palimąka. Polska transmisja nie odbyłaby się bez pomocy partnerów. Transmisje wspierają takie marki jak Displate – producent jedynych w swoim rodzaju, oficjalnie licencjonowanych metalowych plakatów dla graczy i nie tylko;  WK Dzik, który zadba o liczne niespodzianki na streamach, marka Predator wraz z Media Expert oraz platforma inwestycyjna XTB.

Inne tego autora