To koniec marzeń Endpoint o awansie na finały BLAST Premier Fall. Reprezentanci wspomnianej marki przegrali w Showdown z Heroic.

  • Denmark Heroic 2:1 European Union Endpoint

Do pierwszego starcia między tymi zespołami doszło na Trainie. Endpoint na swojej lokacji w ataku nie wyglądało perfekcyjnie, bowiem przegrało połowę 6:9, natomiast gdy tylko członkowie wspomnianej drużyny przenieśli się do defensywy, wszystko zaczęło się pięknie układać. Na konto europejskiej paczki wpadał punkt za punktem i koniec końców to właśnie ona cieszyła się ze zwycięstwa – 16:11.

Druga najlepsza ekipa świata według rankingu HLTV dobrze wiedziała, że musi zrobić wszystko, żeby na Overpassie odpowiedzieć. Zaprezentowała zatem bardzo solidną ofensywę, dzięki której wypracowała sobie rezultat 10:5, a później dopięła swego po zmianie stron – 16:8.

Decydująca rywalizacja odbyła się więc na Inferno, podczas którego Duńczycy w części numer jeden byli w stanie osiągnąć wynik 9:6 grając w roli terrorystów. Kiedy przyszło im bronić BS-ów mieli lekkie problemy z wykończeniem meczu, jednak w ostatecznym momencie przejęli kontrolę nad spotkaniem i triumfowali nad przeciwnikiem – 16:12.

Endpoint po przegranej przeciwko Heroic żegna się z BLAST Premier Fall Showdown. Duńska formacja przechodzi natomiast do następnej rundy, w której podejmie mousesports. To widowisko rozegrane zostanie dziś o 19:30.

Wszystkie spotkania będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.