Na start rywalizacji w grupie B podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 G2 Esports zwyciężyło z MIBR, a Ninjas in Pyjamas pokonało BIG.

Tak musiało być 

Powiedzmy sobie szczerze – w starciu między G2 Esports MIBR faworyta można było wskazać z łatwością. Mimo, że międzynarodowa ekipa ma za sobą totalnie nieudany występ w ESL Pro League, dalej jest w TOP 3 świata. Brazylijczycy za to ledwo mieszczą się w TOP 50, a do tego nie grają w BLAST Premier Fall Groups 2021 podstawową piątką, tylko z dwoma zmiennikami. Na serwerze obserwowaliśmy więc dość jednostronne spotkanie – mimo, że momentami Bruno „shz” Martinelli i spółka zagrozili. Na Mirage'u podopieczni Damiena „maLeK” Marcela cieszyli się z wyniku 16:11, a na Inferno 16:7.

Popis umiejętności REZA 

Na papierze po meczu z udziałem BIG oraz Ninjas in Pyjamas powinniśmy spodziewać się sporych emocji. Są to bowiem drużyny na podobnym poziomie. Okazało się natomiast, że niemieckie grono nie miało dobrego dnia, a szwedzkie… wręcz przeciwnie. NiP było nie do przejścia, co potwierdzają rezultaty – 16:9 na Duście2 i 16:6 na Inferno. Po potyczce na największą pochwałę zasłużył Fredrik „REZ” Sterner, który niektóre rundy wygrywał w pojedynkę. Serię BO3 zakończył ze statystykami 55/30, z czego 34 fragi zdobył na samej drugiej lokacji.

Harmonogram drugiego dnia

  • 16:30 European Union G2 Esports vs. Sweden Ninjas in Pyjamas – finał górnej drabinki
  • 19:30 Brazil MIBR vs. Germany BIG – finał dolnej drabinki

Polską transmisję znajdziecie na naszym kanale.