Pierwszy dzień BLAST Showdown i już mieliśmy duże zaskoczenie, bo tak można nazwać trzymapowy pojedynek FURII z Isurus. Brazylijscy faworyci potknęli się na pierwszej mapie, ale ostatecznie wyszli zwycięsko z tego starcia.

  • Brazil FURIA 2:1 Argentina Isurus (Overpass 5:16, Mirave 16:4, Inferno 16:9)

Pierwsza mapa tego meczu to olbrzymia niespodzianka i fatalna dyspozycja FURII. Brazylijczycy kompletnie zlekceważyli rywali na ich mapie i mimo całkiem niezłej dyspozycji na Overpassie rozegrali bardzo słabe spotkanie. Isurus praktycznie od początku do końca w pełni kontrolowało mecz i dominowało przeciwnika. Efekt był błyskawiczny – wygrana 16:5 mogła zrobić wrażenie, zwłaszcza, że nieczęsto mamy okazję oglądać Argentyńczyków na Starym Kontynencie.

Druga mapa – Mirage – to przekręcenie wajchy w drugą stronę i pobudzenie brazylijskiego demona – FURII. HEN1 i spółka wskoczyli na swój optymalny poziom i zagrali jak przystało na najlepszą drużynę Ameryki – pierwsza połowa to seria dwunastu wygranych rund z rzędu. Po zmianie stron błyskawiczne wykończenie przeciwnika i zakończenie meczu wynikiem 16:4. Co ciekawe, Isurus zdołało zdobyć obie pistoletówki, a mimo to zgarnęło tak małą ilość punktów.

Najciekawszą i najbardziej wyrównaną mapą było Inferno. Obie drużyny prezentowały w miarę podobny poziom, co przełożyło się na istną wymianę ciosów. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się lekkim prowadzeniem FURII 9:6. Po zmianie stron Argentyńczycy zdołali jednak zdobyć pistoletówkę i wydawało się, że jednocześnie otwierają sobie drogę do come-backu. Nic bardziej mylnego. FURIA szybko sprowadziła rywali na ziemię, zaliczyła sześć zdobytych punktów z rzędu i miała na wyciągnięcie ręki zakończenie meczu. Isurus jednak nagle zaprezentowało niesamowitą wolę walki i krok po kroku odrabiało starty. Argentyńczycy doprowadzili nawet do rozegrania 30. rundy, ta jednak zakończyła się imponującym zwycięstwem Brazylijczyków.

Wszystkie spotkania będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.