BLAST Premier: FURIA jedzie do domu; Natus Vincere czeka na rewanż z Astralis

11.12.2020 Daniel Gabryś
fot. ESL | Bart Oerbekke

Natus Vincere bez większych problemów pokonuje FURIE i już wkrótce czeka ich rewanż na Astralis. Brazylijczycy swoją przygodę z turniejem kończą na 5-6. miejscu.

  • Russian Federation Natus Vincere 2:0 Brazil FURIA (Inferno 16:8; Nuke 16:11)

Spotkanie zaczęło się od mapy wybranej przez Brazylijczyków. Nic na to jednak nie wskazywało, gdyż ekipa s1mpla spisywała się znakomicie, a sam Ukrainiec był prawdziwą zmorą swoich oponentów. Na`Vi wygrało pierwszą połowę 9:6. Warto również podkreślić, że ich rywale podłożyli C4 zaledwie trzy razy, co jest bardzo miernym wynikiem. Po zamianie stronami obraz rozgrywki się nie zmienił, a Rosjanie szybko doprowadzili do końca, triumfując 16:8.

Nuke był już o wiele bardziej wyrównany. Na`Vi zaczęło od wygranej pistoletówki oraz dwóch rund po niej następujących, lecz rywale szybko doprowadzili do remisu. Boombl4 i spółka nie dawali za wygraną i po raz kolejny odskoczyli z wynikiem. FURIA starała się dogonić przeciwnika z całych sił, co finalnie udało im się w szesnastym starciu. Końcówka bez dwóch zdań należała do Rosjan, którzy zwyciężyli 16:11.

Warto również wspomnieć, że Natus Vincere dokonało zmian między mapami. Na drugą lokację wszedł flamie, który zastąpił B1Ta. Roszada wyszła formacji zdecydowanie na plus, gdyż zmiennik zanotował najlepsze statystyki z zespołu. Kolejnym rywalem ekipy s1mpla będzie Astralis. Szykuje się nam zatem rewanż za mecz w górnej drabince, gdzie Rosjanie wygrali 2:1.


Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.

Inne tego autora