Astralis pewnie pokonało Ninjas in Pyjamas i zagra z ENCE o wyjazd do Lizbony na wiosenny finały BLAST Premier.

Mimo że w meczu Astralis-Ninjas In Pyjamas za faworytów uchodzili Szwedzi, to gra w roli underdoga nie specjalnie przeszkadzała Duńczykom. blameF i spółka za sprawą świetnej postawy swojego snajpera – Farliga bez praktycznie żadnych problemów ograli swoich rywali. O ile ekipa na czele z hampusem na Nuke’u próbowała, jakkolwiek nawiązać walkę z duńską formacją, tak już na Mirage’u oglądaliśmy prawdziwą dominację jednej ze stron.

Na Nuke’u Ninjas In Pyjamas długo dotrzymywało kroku Astralis, lecz ostatecznie ze zwycięstwa i tak cieszyć mogli się Duńczycy. Na drugiej mapie ekipa k0nfiga nie pozwoliła już swoim rywalom na nic. Szwedom na Mirage’u udało się zdobyć jedynie punkt honorowy, wywalczony w rundzie numer sześć. Podopieczni ave domykając mecz z NIP-em wynikiem 2 do 0, zagwarantowali sobie awans do wielkiego finału BLAST Premier Spring Showdown.

W finale rozgrywek Showdown Astralis zmierzy się z ENCE, które ostatnio poskromiło już jedną duńską drużynę – Heroic. Stawka dzisiejszego meczu będzie naprawdę wysoka, bowiem tylko zwycięzca zagwarantuje sobie miejsce na lanowych finałach BLAST Premier Spring w Lizbonie.

  • 19:30 – European Union ENCE vs Astralis Denmark

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Showdown 2022 będą transmitowane na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Partnerem polskiej transmisji jest Żabka, która w swojej ofercie ma soczyście smaczne napoje energetyczne LevelUp Easy Peasy dostępne tylko w sklepach sieci. Skill Bill mango-ananas to wierny towarzysz w przeładowanym informacjami świecie, natomiast Brainstain o smaku smoczego owocu i gujawy obudzi w Tobie geniusza!