ENCE okazało się lepsze od czwartej drużyny świata! Paweł „Dycha” Dycha oraz Olek „hades” Miskiewicz wystąpią w wielkim finale BLAST Premier Spring Showdown!

Wczoraj rozegrano pierwszy półfinał BLAST Premier Spring Showdown, a pojedynek zasługiwał na miano „przedwczesnego finału”. W szranki stanęły dwie najwyżej notowane drużyny spośród wszystkich uczestników, czyli ENCE oraz Heroic, zajmujący kolejno piątą i czwartą pozycję w światowym rankingu.

Mecz rozpoczął się od starcia na mapie Ancient, wybranej przez reprezentantów ENCE. Już od pierwszych rund mogliśmy zobaczyć jak skład Dychy i hadesa czuje się na niej komfortowo – mimo porażki w pistoletówce oraz aż trzech kolejnych rundach, przerwali dobrą passę rywali i chwilę później sami wyszli na prowadzenie. Atakując obszary bombowe, co na tej lokacji jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, ENCE wygrało pierwszą połowę wynikiem 8-7. Po zamianie stron, Heroic nie zdołało wypracować skutecznego sposobu na ofensywę, przez co przegrali wynikiem 16:9.

Overpass wybrany przez Duńczyków rozpoczął się lepiej dla formacji ENCE, która w pierwszej połowie zdołała zgarnąć aż dziesięć punktów. Jednak druga połowa obnażyła pewną słabość reprezentantów fińskiej organizacji, wszak po stronie terrorystów odbijali się od obrony Heroic niczym od ściany. Ekipa dychy przegrała osiem rund z rzędu i tylko raz podłożyła w tym czasie ładunek wybuchowy. Ostatecznie przerwali tę fatalną passę, ale to okazało się za mało – mapa skończyła się wynikiem 13:16.

Decydującą lokacją był Mirage. Na niej byliśmy świadkami pojedynku bez większej historii – ENCE po prostu zdominowało swoich rywali. Fenomenalny występ Olka „hadesa” Miskiewicza pozwolił jego drużynie wygrać aż 13 rund w pierwszej połowie i tylko 3 punkty po zmianie stron. Olek w 21 potyczek ustrzelił aż 23 fragi, z czego 14 z AWP.

Dziś w akcji zobaczymy Astralis oraz Ninjas in Pyjamas. Drużyny będą walczyć o drugie miejsce w finale, a ich starcie rozpocznie się o godzinie 16:30.Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Showdown 2022 będą transmitowane na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Partnerem polskiej transmisji jest Żabka, która w swojej ofercie ma soczyście smaczne napoje energetyczne LevelUp Easy Peasy dostępne tylko w sklepach sieci. Skill Bill mango-ananas to wierny towarzysz w przeładowanym informacjami świecie, natomiast Brainstain o smaku smoczego owocu i gujawy obudzi w Tobie geniusza!