Za nami pierwszy mecz w ramach BLAST Premier Fall Series 2020. Emocji nie zabrakło, a zwycięzcę poznaliśmy po dwóch zaciętych mapach.

• Russian Federation Na`Vi 2:0 Sweden NiP (Inferno 16:12; Train 16:13)

Pierwsza lokacja dobrze zaczęła się dla Rosjan. Przegrana pistoletówka zdawała się nie mieć dla nich większego znaczenia, ponieważ już w kolejnej rundzie pokazali, na co ich stać. Szybko wyszli na prowadzenie 7:2, po czym ich rywale zaczęli odrabiać straty. Do połowy było już 9:6. Szwedzi po zamianie stronami doprowadzili do remisu 9:9, a następnie wyszli na prowadzenie 11:10. Niestety ich oponenci w końcu znaleźli skuteczny sposób na podłożenie oraz detonację C4, przez co NiP straciło sześć rund, wygrywając zaledwie jedną. Najlepiej sprawującymi się graczami na serwerze byli s1mple oraz electronic, którzy wykręcili ratingi 1.29.

Po przerwie przenieśliśmy się na mapę wybraną przez Na`Vi. Z początku gra była dość wyrównana, lecz wraz z biegiem czasu Szwedzi pozostawiali mniej pola do popisu swoim przeciwnikom. Ekipa Plopskiego nabrała rozpędu i wyszła na prowadzenie 12:6. Zespół z Rosji przebudził się dopiero w dziewiętnastym pojedynku. Zaczął on odrabiać straty, przez co końcówka była naprawdę napięta i ciekawa. s1mple i spółka zdobyli dziewięć punktów z rzędu, dzięki czemu zwyciężyli 16:13.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.