Możesz rozgrywać naprawdę dobre spotkanie, lecz to wszystko na nic, jeżeli naprzeciwko siebie masz tak grającego snajpera, jak degster. Rosjanin nie miał dziś sobie równych i poprowadził OG do półfinału BLAST-a.

Ostatnie grupowe spotkanie w BLAST Premier Spring Final zapowiadało się fascynująco, a szczególnie dla polskich fanów. Nic dziwnego, bowiem naprzeciwko siebie stanęli Dycha & Hades z  F1KIEM. Zawodnicy, którzy niegdyś rywalizowali na polskiej scenie dziś stanęli przed szansą awansu do półfinału wiosennych finałów BLAST Premier.

Choć to ENCE było postrzegane za zdecydowanego faworyta w tym pojedynku, to w mecz lepiej weszli reprezentanci OG. Ekipa F1KA już po pierwszej połowie na mapie numer jeden wypracowała sobie solidną zaliczkę, która następnie zaprocentowała zwycięstwem. Na Vertigo początek meczu był już bardziej wyrównany. Widać było, że zawodnicy fińskiej organizacji odnaleźli w końcu rytm meczowy, aczkolwiek jedynie do czasu. Po stornie broniącej formacja Dychy i Hadesa była już zupełnie bezbarwna, co pozwoliło drużynie innego z naszych rodaków domknąć pojedynek wynikiem 2 do 0.

Ogromny wpływ na dzisiejsze zwycięstwo OG miała postawa stand-ina duńskiej organizacji – degstera. Rosjanin był bezkonkurencyjnie najlepszym graczem na serwerze, zdobywając 48 killi i osiągając rating 1,39. Równie dobre spotkanie rozegrał F1KU, który pod względem końcowej oceny ustąpił jedynie swojemu snajperowi.

  • European Union ENCE 0:2 OG European Union

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Final 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji są Żabka, Displate oraz XTB.