BLAST Premier: Debiut jksa w Complexity; powrót olofmeistera do FaZe

29.10.2020 Michał Perkowski
@borodasltv | StarLadder

Dzisiejsze rozgrywki w ramach BLAST Premier będą małym powiewem świeżości dla widzów. W barwach Complexity zadebiutuje ich nowy zawodnik, zaś FaZe Clan ponownie przywita legendę Counter-Strike'a.

Wczoraj zakończyły się rozgrywki grupy A w BLAST Premier, które przyniosły niemałe zaskoczenie. Najlepszą drużyną tego koszyka okazało się OG, które na swojej drodze dwukrotnie rozprawiło się z Natus Vincere i wyeliminowało Evil Geniuses, uznawane obecnie za najlepszą drużynę Ameryki Północnej. Jest to niespodzianką, o czym świadczą predykcje zaproszonych przez nas ekspertów wygłoszone przed startem turnieju – wyłącznie Olek „vuzzey” Kłos wskazywał OG w roli potencjalnego czarnego konia.

Dziś na ekrany trafią rozgrywki z grupy B, która jeszcze przed startem pisze niezwykłe historie. Przede wszystkim będziemy mogli obejrzeć debiut australijskiej gwiazdy Justina „jks” Savage'a w barwach Complexity. Europejska formacja wbiła się na szczyty światowych rankingów, lecz mimo to, straciła Owena „oBo” Schlattera, czyli jednego ze swoich kluczowych zawodników. Nastolatek nie wytrzymał tęsknoty za domem i wrócił do Stanów Zjednoczonych, a jego miejsce zajął jks, którego drużyna się rozpadła po zakończeniu współpracy z 100 Thieves. Przekorni mówią, że Complexity wyszło na tym na dobre – o tym przekonamy się w dzisiejszym meczu.

Drugą historią wartą uwagi jest powrót legendy Counter-Strike'a. Olof „olofmeister” Kajbjer po prawie półrocznej przerwie wraca do aktywnej gry, lecz jak zapewnia, nie na długo. Według jego aktywności na platformie Faceit możemy zobaczyć, że niedawno rozegrał pierwsze mecze od niemalże sześciu miesięcy. Tak długa pauza od gry z pewnością mocno przełoży się na jego formę, a FaZe w trybie przyspieszonym powinno szukać zastępstwa za NiKo. Niektórzy wskazują Aarona „AZR” Warda, czyli byłego prowadzącego Renegades i 100 Thieves, który obecnie jest wolnym strzelcem.

Harmonogram:

  • 16:30 – France Vitality vs European Union Complexity
  • 19:30 – European Union FaZe vs Germany BIG

Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.

Inne tego autora