Poznaliśmy drugiego finalistę górnej drabinki – BIG. Niemiecki skład pokonał 2:1 G2 i tym samym zepchnął przeciwnika do dolnego drzewka.

  • European Union G2 – Germany BIG (Inferno 12:16, Dust2 16:14, Mirage 13:16)

Ten półfinał był jednym z najbardziej wyrównanych i widowiskowych spotkań na całym BLAŚCIE. Mecz rozpoczął się na Inferno wybranym przez BIG. Przez bardzo długi czas nie było jednak widoczne, że jest to pick XANTARESA i spółki, bowiem to G2 górowało i zakończyło pierwszą połowę wynikiem 9:6. Po zmianie stron tendencja się utrzymała, a europejski skład potrafił trzymać rywala na dystans. Do czasu. W 22. rundzie bowiem BIG ruszyło do odrabiania strat i zaliczyło efektowną serię siedmiu zdobytych punktów z rzędu. Efekt? Odwrócenie losów spotkania o 180 stopni i ostateczne zwycięstwo Niemców i Turka 16:12. W ekipie G2 zawiedli NiKo i nexa, którzy zaliczyli bardzo słabe występy.

Rywalizacja przeniosła się na Dust2, gdzie również cała dynamika spotkania uległa zmianie. Drużyny bowiem wygrywały seriami, a najbardziej spektakularny „rajd” zaliczyli gracze G2, którzy w pierwszej połowie wygrali aż jedenaście punktów z rzędu. Druga połowa to jednak imponujący come-back BIG. XANTARES i spółka byli o włos od doprowadzania do dogrywki. Niestety dla nich atak w 30. rundzie na bombsite A był złym pomysłem i mapa zakończyła się ostatecznie zwycięstwem G2 16:14. Bohaterami organizacji ocelote'a byli nexa i NiKo, czyli czarne owce z Inferno.

Decydującą lokacją był Mirage, który sprostał oczekiwaniom i był równie zaciętym pojedynkiem, co dwie poprzednie mapy. Obie drużyny szły łeb w łeb, wymieniając się prowadzeniem co kilka rund. Ostatecznie tę wymianę ciosów zakończyli gracze BIG, a zwycięstwo przypieczętował syrsoN, wygrywając rundę 1vs1 z huNterem. Tym samym to Niemcy i Turek zagrają w finale górnej drabinki z Vitality, G2 zaś czeka mecz z Astralis w dolnej drabince.

Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.