W BLAST Premier Fall Finals pozostało już tylko trzy drużyny. W sobotni wieczór Astralis pokonało Natus Vincere, eliminując rosyjską drużynę z rozgrywek.

  • Denmark Astralis 2:0 Russian Federation Natus Vincere (Inferno 16:11, Train 16:7)

To był mniej emocjonujący mecz, niż mogło się wydawać przed jego rozpoczęciem. Rozpoczął się na Inferno – wyborze Astralis. Duńczycy dobrze weszli  w mecz, zgarniając pierwsze cztery punkty możliwe do zdobycia. W 5. rundzie oddali jednak na moment inicjatywę rywalom i w rezultacie pierwszą połowę kończyli z minimalnym zwycięstwem 8:7. Po zmianie stron Na'Vi miało już większe problemy – przede wszystkim nadal fatalnie grali B1T, Perfecto i Boombl4, którzy w ogóle nie wspierali duetu s1mple – electronic. Kostyliev robił, co mógł, ale w pojedynkę nie był w stanie pokonać rozpędzonego Astralis. W rezultacie device i spółka zwyciężyli 16:11 i zgarnęli pierwszą mapę. By ukazać skalę rozwarstwienia Na'Vi, należy podać statystyki poszczególnych graczy – s1mple w pojedynkę zdobył więcej fragów (33) niż B1T, Perfecto i Boombl4 razem wzięci (30).

Rywalizacja przeniosła się na Traina, gdzie Astralis jeszcze bardziej zdominowało swojego przeciwnika. Duńczycy przede wszystkim zaczynali po stronie anty-terrorystów, więc już w pierwszej połowie zbudowali sobie bezpieczną, pięciopunktową przewagę. Po zmianie stron okazało się, że Magisk i reszta potrafią grać jeszcze lepiej, bowiem w tej części spotkania Astralis oddało przeciwnikom jedynie dwie rundy. W rezultacie Train zakończył się wysokim zwycięstwem graczy z Danii 16:7, co oznaczało jednocześnie koniec przygody z BLASTEM dla Na'Vi. Szybka porażka to pokłosie gorszej gry s1mple'a, który nie był w stanie zagrać na takim poziomie, jak to miało miejsce na Inferno.

Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.