Wczoraj poznaliśmy pierwszy zespół, który pożegnał się z finałami BLAST Premier Fall. Zostało nim mousesports, które dało się zdominować w starciu z Astralis.

  • Denmark Astralis 2:0 European Union mousesports

Najpierw oba składy spotkały się na Nuke'u, którego chciały rozgrywać Myszy. Jak się jednak okazało – nie był to najlepszy wybór, jeśli chodzi o mapę. Duńczycy grający w obronie okazali się znacznie mocniejsi od międzynarodowej paczki i po 15. odsłonach cieszyli się z prowadzenia 12:3. Gdy przenieśli się do ofensywy – nic się nie zmieniło. Dalej rozdawali karty, aż po chwili triumfowali nad ekipą Finna „karrigan” Andersena – 16:5.

Krótka przerwa między zawodami nie wpłynęła pozytywnie na mousesports. Podopieczni Torbjørna „mithR” Nyborga na Vertigo wyglądali równie słabo, co w poprzedniej rywalizacji. Występowali po CT, w którym nie potrafili się odnaleźć przeciwko idealnie atakującemu Astralis, które przed przejściem do defensywy wygrywało 13:2. W dalszej części potyczki Chris „chrisJ” de Jong trochę jeszcze powalczyli, ale nic to nie zmieniło. W końcu przegrana 8:16, to dalej porażka w słabym stylu.

Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.