Duńczycy w ciągu ostatnich dni prezentują się wspaniale i udowodnili to również w tym starciu. Dupreeh i spółka pokonując BIG zapewniła sobie udział w wielkim finale, w którym podejmie Vitality.

  • Denmark Astralis 2:0 Germany BIG (16:14; Dust2 16:6)

Pierwsza lokacja totalnie nie wskazywała na to, że Duńczycy będą w stanie ją wygrać. Po siedmiu rundach ich rywale prowadzili 6:1 i wcale nie zamierzali się zatrzymywać. BIG pierwszą połowę wygrało 10:5, a już chwilę później na tablicy widniał wynik 14:6. Nikt raczej nie wierzył, że Astralis ma w takiej sytuacji jakiekolwiek szanse. Counter Strike po raz kolejny okazał się jednak szalenie nieprzewidywalną grą, gdyż zespół Magiska zdobył… 10 rund z rzędu! Oznaczało to zarazem, że Nuke wpadł na ich konto po fenomenalnym comebacku.

BIG musiało się ewidentnie lekko załamać, gdyż na swojej mapie nie prezentowało niczego specjalnego. Fatalny obrót spraw z poprzedniej lokacji na pewno siedział w psychice zawodników, którzy nie byli w stanie nawiązać walki z Duńczykami. Astralis pewnie kroczyło po swoje i na przestrzeni całej mapy oddało zaledwie sześć rund. Świetnie zaprezentował się tutaj device, który zanotował rating 1.59. Warto również dodać, że na Dusta2 do składu dołączył Xyp9x, który zastąpił Bubzkjiego.


Wszystkie spotkania są transmitowane z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch. Prawa do polskiej transmisji należą do Fantasyexpo, a jej partnerami są marki forBET oraz Logitech. Wśród obsady komentatorskiej wymienić należy Olafa ‘Szeregowego’ Ostrowskiego, Radka ‘Mad1’ Florkowskiego, Oskara ‘Deerfluffy’ Formelle, Jakuba ‘Sweldera’ Grzegorskiego, Dominika ‘Domka’ Nowakowskiego oraz Kamila ‘Dziukensa’ Dziuka.