BLAST Premier: Ameryka walczy o honor; europejski hit o awans

27.10.2020 Michał Perkowski
fot. Joe Brandy | BLAST Premier

Przed nami drugi dzień zmagań grupy A w turnieju BLAST Premier Fall Series 2020 Regular Season. Poznamy dziś pierwszą drużynę, która odpadnie z rozgrywek.

Wczorajsze rozgrywki jak zwykle nie zawiodły, dostarczając masę emocji. Zawiedzeni mogą się czuć fani amerykańskiego Counter-Strike'a. Po kilku miesiącach drużyny zza oceanu nareszcie przyleciały do Europy, lecz przerwa najpewniej źle się odbiła na formie drużyn z NA. Evil Geniuses wczoraj poniosło porażkę w walce z OG Esports, mimo że do walki stawali jako faworyt. Nie zawiedli jednak gracze z Natus Vincere, którzy nie mieli żadnych problemów z Ninjas in Pyjamas.

Dziś Rosjanie mogą zapewnić sobie awans na finały jesiennego sezonu. Na`Vi jednogłośnie zostało wskazane jako faworyt grupy A, przez spytanych przez nas ekspertów m.in. MICHA czy SZPERA. Jednak tylko vuzzey wierzył w dobrą formę OG Esports, które dziś stanie w szranki z ekipą s1mple'a. Wczoraj Oleksandr Kostyliev zaliczył fenomenalny występ, wykręcając rating na poziomie 1.49. Dziś najpewniej ponownie zatryumfuje, wszak obie ekipy zaledwie miesiąc temu zmierzyły się ze sobą w ramach ESL Pro League i OG nie poradziło sobie w tym spotkaniu.

Później na serwerze ponownie zobaczymy Evil Geniuses, które tym razem podejmie rękawicę Ninjas in Pyjamas. Amerykanie z pewnością mają wiele do udowodnienia. Przez ostatnie pół roku byli ograniczeni do rywalizacji w swoim regionie, przez co wiele osób im zarzuca zbyt wysoką pozycję w rankingu HLTV przez nierówny poziom scen amerykańskiej i europejskiej. EG podejmie dziś walkę z Ninjas in Pyjamas. Szwedzi ostatnio zaliczyli świetną serię w DreamHack Open Fall 2020, lecz mimo to dziś nie są uważani za faworytów.

Harmonogram na dziś:

  • 16:30 – Natus Vincere vs OG Esports
  • 19:30 – Ninjas in Pyjamas vs Evil Geniuses

Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.

Inne tego autora