FaZe Clan dopiął swego. Nowy zespół Russela „Twistzz” Van Dulkena awansował do BLAST Premier Spring Final 2021 po triumfie nad Liquid – 2:0!

• European Union FaZe 2:0 United States Team Liquid

Rywalizacja między podanymi wyżej formacjami rozpoczęła się od Nuke'a. Przypominamy, że dosłownie dwa dni temu grono Marcelo „coldzera” Davida dosłownie zniszczyło amerykański skład na tej mapie, jednak tym razem nie było tak łatwo. Potyczka była niezwykle wyrównana, co tylko potwierdza fakt, że po 30. rundach dalej nie poznaliśmy zwycięzcy. Dopiero dogrywki powiedziały nam, kto jest silniejszym zespołem i było nim FaZe, które zamknęło pojedynek wynikiem 22:20.

Po kilku minutach przerwy drużyny spotkały się ze sobą na Inferno. Olof „olofmeister” Kajbjer byli w takim gazie po poprzednim starciu, że dość szybko uciekli przeciwnikowi z rezultatem. Przed drugą częścią meczu prowadzili 11:4, a całą lokację wygrali – 16:5.

FaZe Clan zdobył zatem slota na liście uczestników BLAST Premier Global Final 2021Team Liquid będzie natomiast musiał wystąpić w BLAST Premier Spring Showdown, którego jak Jonathan „EliGE” Jablonowski pisał na Twitterze wolał uniknąć, ale cóż – czasu się nie cofnie. Ekipa reprezentująca amerykańskiego giganta musi się pogodzić z porażką i przygotować się odpowiednio pod zawody ostatniej szansy.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.