Dobiega końca rywalizacja w grupie C. Poznamy tym samym drugiego szczęśliwca, który awansuje do wiosennych finałów BLAST Premier 2021.

  • FaZe – Liquid

Na start czeka nas ponowne starcie FaZe i Liquid. Obie drużyny mierzą się jednak ze sobą w innej scenerii – tym razem ewentualne potknięcie oznacza definitywny koniec. Zwycięzca zaś trafi do wielkiego finału grupy C, gdzie czeka Na'Vi. Kto będzie tym szczęśliwcem?

Najłatwiej jest oczywiście powiedzieć, że FaZe. Ekipa Twistzza bowiem przecież dopiero co odniosła pewne zwycięstwo nad Liquid. Ponadto europejsko-amerykańska mieszanka po prostu wygląda na BLAST Premier nadzwyczaj dobrze, mimo że każdy w zespole zdaje sobie sprawę, że po turnieju odchodzi olofmeister, a na jego miejsce wskoczy karrigan. Mimo to gracze dają z siebie 100%, a wdrożenie Twistzza do drużyny przebiegło bezboleśnie. Kanadyjczyk ma nawet momenty, gdy bierze odpowiedzialność na swoje barki i przypomina swoją najlepszą wersję z 2019 roku.

Po drugiej stronie czeka Liquid, które co prawda bardzo szybko odprawiło z kwitkiem MIBR, ale to nadal „tylko” MIBR. FalleN i spółka wyglądali o wiele gorzej w poprzednim meczu z FaZe i zwycięstwo z Brazylijczykami raczej nie powinno zwiastować nagłej i potężnej zwyżki formy. CS jednak nieraz widział o wiele bardziej nieprawdopodobne niż potencjalne zwycięstwo Liquid, które nadal jest bardzo mocną drużyną. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

  • Finał grupy C

W finale czeka już Na'Vi, które jest pewne awansu do finałów wiosennej edycji BLAST Premier 2021. Ekipa s1mple'a jest w znakomitej formie, ma obecnie serię siedmiu zwycięstw. Z kim Natus Vincere zaliczyło ostatnią porażkę? Niespodziewanie z… Liquid. Potencjalna rywalizacja właśnie z amerykańskim zespołem może wprowadzić dodatkowy smaczek.

Przypomnijmy na koniec o nagrodach. Zwycięstwa finału konsolidacyjnego trafi do finału grupy C, co jest jednoznaczne z awansem na BLAST Premier Spring Final. O co więc zagra Na'Vi i jeszcze nieznany przeciwnik? O pieniądze – zwycięzca grupy bowiem otrzyma 25 tysięcy dolarów, drugie miejsce zaś połowę mniejszą kwotę. Przegrany finału konsolidacyjnego z kolei otrzyma 7500 dolarów, a także bilet na BLAST Premier Spring Showdown.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.