G2 Esports dobrze rozpoczęło przygodę w odświeżonym składzie. Na start BLAST Premier Spring Groups triumfowało nad Complexity – 16 do 12.

  • European Union G2 16:12 United States Complexity

Do rywalizacji między wyżej wspomnianymi ekipami doszło na Nuke'u. Początek meczu był dość zacięty, gdyż formacje nawet przegrywając rundę były w stanie odpowiadać z gorszym ekwipunkiem. Dopiero od 5. potyczki jedna z nich przejęła inicjatywę. Mowa o G2 Esports, które dzięki kilku udanym atakom cieszyło się z prowadzenia 6:2. Complexity nie dało się natomiast w pełni zdominować. Z pierwszej części wyciągnęło rezultat 6:9, który może nie był za dobry, ale pozwalał dalej wierzyć w zwycięstwo.

Problem pojawił się wtedy, gdy G2 zgarnęło pistoletówkę. Podopieczni Rémy'ego „XTQZZZ” Quoniama świetnie weszli w drugą połowę, przez co coL naprawdę trudno było cokolwiek zdziałać. Michael „Grim” Wince i spółka obudzili się dopiero przy wyniku 7:15. Co prawda wykonali parę kroków w kierunku dogrywki, lecz jak zrobiło się gorąco, grono Aleksiego „Aleksib” Virolainena wzięło się w garść i postawiło kropkę nad „i” wygrywając 16:12.

Kolejny pojedynek z udziałem G2 Esports zaplanowany jest na godzinę 17:30. Reprezentanci podanego klubu podejmą w nim Ninjas in Pyjamas lub BIG. Przypominamy, że polską transmisję z BLAST Premier Spring Groups znajdziecie na naszym kanale.