Nie będzie nam dane więcej obserwować Vitality podczas BLAST Premier Spring Groups 2021. Zespół Mathieu „ZywOo” Herbaut przegrał w dolnej drabince z Evil Geniuses.

• France Vitality 1:2 United States Evil Geniuses

Zmagania wystartowały na Nuke'u, który był wyborem Evil Geniuses. Reprezentanci amerykańskiej organizacji mimo rozpoczęcia w ofensywie, czyli teoretycznie po trudniejszej stronie, byli w stanie zdominować przeciwnika. Wypracowali sobie rezultat 10:5, a następnie w defensywie dokończyli dzieła zniszczenia – triumfowali nad rywalem 16:9.

Team Vitality szybko się jednak podniósł. Na Vertigo był już zupełnie innym składem, który dobrze wiedział co robić, aby krok po kroku zbliżać się do zwycięstwa. Grając w obronie wywalczył 10 punktów, a cały pojedynek zamknął – 16:8.

Inferno, które było decydującą mapą w tym spotkaniu, kompletnie różniło się od poprzednich dwóch. Podczas rywalizacji na nim formacje szły łeb w łeb. Nikt nie odpuszczał, czego efektem po pierwszej połowie było minimalne prowadzenie EG – 8:7. Druga część starcia również była wyrównana, przez co 30. rund nie przyniosło rozstrzygnięcia. Potrzebna była dogrywka i dopiero po niej jedna z drużyn cieszyła się z wygranej 19:16. Było nią Evil Geniuses.

Podopieczni Wiltona „zews” Prado przeszli zatem do małego finału grupy B w BLAST Premier Spring Groups 2021, a Vitality odpadło z turnieju, co oznacza, że będzie musiało wystąpić w BLAST Premier Spring Showdown 2021.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.