BLAST: Na`Vi zmierzy się z Astralis w wielkim finale

24.01.2021 Daniel Gabryś
Jak Howard | BLAST Premier

Poznaliśmy właśnie drugiego uczestnika wielkiego finału BLAST Premier Global Final. Jeszcze dziś pojedynek z Astralis stoczy Na`Vi, które wyeliminowało Vitality.

• Russian Federation Natus Vincere 2:1 France Vitality (Nuke 19:17; Overpass 12:16; Dust2 16:10)

Pierwsza lokacja dobrze zaczęła się dla Vitality, które wygrało pistoletówkę, a chwilę później prowadziło już 4:1. Ekipa s1mpla złapała jednak wiatr w żagle i doprowadziła do wyrównania, a następnie zagwarantowała sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Po krótkiej przerwie oglądaliśmy powrót do świetności drużyny ZywOo. Francuzi zdobyli osiem punktów, przy zaledwie jednym rywala. Sprawiło to zarazem, że prowadzili oni 15:9. Na`Vi się nie poddawało a ich determinacja oraz zima krew spowodowały, że byliśmy świadkami dogrywki. W niej lepsza okazała się drużyna electronica, która triumfowała 19:17.

Overpass z początku zdawał się bardzo wyrównaną lokacją. Oba zespoły miały swoje lepsze, jak i gorsze momenty. Piekło Rosjan zaczęło się dopiero po zamianie stronami. Ich ataki były dość mizerne, przez co rywale nie musieli się zbyt natrudzić w obronie. Po raz kolejny swoją grą popisywał się ZywOo, choć na plus należy zaliczyć również występ gracza pod nickiem misutaaa.

Dusta2 od wygrania czterech rund zaczęło Vitality. Potem jednak do ofensywy ruszyło Na`Vi, które zdobyło aż dziesięć rund, przegrywając przy tym zaledwie jedno starcie. Rosjanie mieli zatem spory zapas punktowy nad rywalem, który wraz ze zdobyciem drugiej pistoletówki zaczynał odrabiać straty. Dystans okazał się jednak zbyt wielki i Francuzi finalnie musieli pogodzić się z goryczą porażki 10:16. Oznacza to zarazem, że już za kilka chwil Natus Vincere powalczy w wielkim finale BLAST Premier Global Final z Astralis.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier Global Finals jest dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv, a jej partnerami są firmy forBET oraz Logitech. W gronie komentatorskim znaleźli się Radosław „mad1” Florkowski, Oskar „Deerfluffy” Formella, Jakub „swelder” Grzegorski, Olaf „Szeregowy” Ostrowski oraz Dominik „domek” Nowakowski.