BLAST: Natus Vincere pokonuje NiP; electronic ze świetnym występem

16.06.2020 Daniel Gabryś

Rosjanie zgarniają swoje pierwsze zwycięstwo w wiosennych finałach BLAST Premier. Na pochwałę zasługuje electronic, który spotkanie zakończył z ratingiem 1.80.

Russian Federation Natus Vincere 2:0 Sweden Ninjas in Pyjamas (Mirage 16:13; Nuke 16:9)

Pistoletówka wpadła na konto Rosjan, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 3:0. Na pełnym wyposażeniu znacznie lepiej prezentowało się NiP, które już po chwili wygrywało 8:3. Ich przeciwnicy zdołali się otrząsnąć, dzięki czemu do połowy przegrywali tylko jednym punktem. Po przerwie zespół s1mpla pokazywał, że nie zamierza przegrać tej mapy. Fenomenalne wręcz ataki sprawiały, że Szwedzi nie byli w stanie nic zrobić. Zdarzały im się co prawda chwilowe przebłyski, lecz finalnie to właśnie Natus Vincere zwyciężyło 16:13.

Po krótkiej chwili rozpoczęliśmy mapę wybraną przez Rosjan. Od początku prezentowali oni świetną postawę, zdobywając sześć rund z rzędu. Z czasem ich oponenci zaczęli odpowiadać. Wyraźnie rozdrażniony tym stanem rzeczy zespół s1mpla, zaczął jeszcze mocniej przyciskać. Tego już Szwedzi nie wytrzymali i ich gra kompletnie się posypała. Natus Vincere wygrało 16:9, a to głównie dzięki świetnej dyspozycji electronica. Zawodnik ten zdobył aż trzydzieści eliminacji, ginąc przy tym szesnaście razy.

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.