Popis gry – tak można nazwać wieczorny występ Liquid. EliGE i spółka bez problemu poradzili sobie z MIBR i wyeliminowali Brazylijczyków z turnieju.

  • MIBR 0:2 Liquid (Vertigo 6:16, Inferno 9:16)

To nie był zbyt dobry turniej w wykonaniu MIBR-u. Brazylijczycy w słabym stylu pożegnali się z rozgrywkami BLAST, chociaż początki spotkania z Liquid nie były najgorsze, gdyż Latynosi prowadzili nawet 5:1. Później jednak cały plan na Vertigo posypał się jak domek z kart, a przeciwnicy zaczęli punktować wszystkie słabości. Efekt? Niesamowita dominacja Liquid w postaci wygrania 15 z 16 rozegranych rund i zwycięstwo ekipy FalleNa wynikiem 16:6! Znakomite spotkanie rozegrał EliGE – Amerykanin z ratingiem 2.11 nie miał sobie równych na serwerze.

Druga mapa znacząco nie odbiegała od Vertigo. Tutaj również MIBR w pierwszej połowie zdołał stawiać jeszcze jakiś opór, ale po zmianie stron nie miał już kompletnie żadnych argumentów. Liquid – wręcz przeciwnie. Amerykanie byli jak dobrze naoliwiona maszyna, która złapała odpowiednią temperaturę i obroty i rozpoczęła drogę ku zwycięstwu. Rezultat oczywisty – zwycięstwo 16:9, po bardzo dominującym stylu. Tym razem na wyżyny umiejętności wspiął się Stewie2K, którego rzadko oglądamy na szczycie tabeli. Dobrze zaprezentował się również FalleN, czego nie mogliśmy powiedzieć o jego występie na Vertigo.

Tym samym w meczu ostatniej szansy triumfowało Liquid, które jutro zmierzy się w finale konsolidacyjnym z FaZe. MIBR zaś musi pogodzić się z porażką, Brazylijczycy nie pozostają jednak z niczym – wywożą z turnieju 5 tysięcy dolarów oraz otrzymują zaproszenie na BLAST Premier Spring Showdown (gdzie czekają już G2, Astralis i Vitality!).

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.