BLAST: Liquid poza turniejem! Dignitas daje cenną lekcję ekipie FalleNa

13.04.2021 Daniel Gabryś
fot. Igor Bezborodov | StarLadder

Dignitas dość niespodziewanie pokonało Liquid, które odpada ze zmagań po swoim pierwszym meczu. Szwedzi zaprezentowali bardzo ułożonego i spokojnego Counter-Strike'a, sprawiającego dużo przyjemności z oglądania.

  • Sweden Dignitas 2:0 United States Liquid (Nuke 16:5; Vertigo 16:13)

Pierwsza mapa została kompletnie zdominowana przez Dignitas. Co ciekawsze, to właśnie Szwedzi rozpoczynali starcie od strony atakującej. Wydawało się jednak, że nie robi im to kompletnie żadnej różnicy, gdyż przeciwnicy odebrali im zaledwie… jeden punkt! Po przerwie Liquid zdołało delikatnie polepszyć swój wynik, lecz rozpędzona formacja f0resta nie chciała już więcej przedłużać. Szwedzi triumfowali w 21 starciu i z uśmiechem na ustach przechodzili do kolejnej lokacji.

Vertigo było znacznie bardziej wyrównane, a Liquid wyglądało o niebo lepiej. Cały czas tej ekipie jednak czegoś brakowało. Czasem zawiodła taktyka, innym razem postawa indywidualna. To samo można zresztą powiedzieć o grze Dignitas, która była o wiele bardziej chaotyczna. Z tego też powodu do samego końca ciężko było wskazać zwycięzcę. Szwedzi zaskakiwali głównie w rundach ze słabszym wyposażeniem, kiedy to lekr0 wyczyniał prawdziwe cuda z deaglem. Liquid natomiast grało spokojnie, standardowo i bardzo przewidywalnie, co często się mściło. Finalnie ze starcia wyszło zwycięsko Dignitas, które może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału BLAST Premier Spring Showdown 2021.

BLAST Premier Spring Showdown 2021 jest transmitowany w języku polskim na kanale ESPORT NOW. W gronie komentatorskim ponownie znajdziemy spikerów znanych nam z poprzednich edycji – Domka, Szeregowego, Dziukensa, Deerfluffy’ego, Mad1 oraz Sweldera.

Inne tego autora