zamknij stream Stream

BLAST: Liquid lepsze od Ninjas in Pyjamas

02.02.2020 Daniel Gabryś
Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Za nami kolejny niezwykle ciekawy mecz w ramach BLAST Premier Spring Series 2020. Liquid okazało się lepsze od Szwedów, dzięki czemu zapewnili sobie miejsce na wiosennych finałach.

Vertigo

Spotkanie dobrze zaczęli gracze z Ameryki, którzy zdobyli pistoletówkę oraz dwie kolejne potyczki. Na pierwszym fullu w lepszej dyspozycji byli jednak ich rywale, którzy po chwili zdołali doprowadzić do remisu 3:3. Przy stanie 5:4 dla NiP, zespół nitr0 wyraźnie polepszył swoją grę. Dzięki temu udało im się wygrać połówkę 9:6, co dawało im już sporą zaliczkę przed wstąpieniem do strony terrorystów.

Druga pistoletówka wpadła na konto Ninjas in Pyjamas, lecz nie zdało się to na zbyt wiele, gdyż już w kolejnej rundzie lepsze okazało się Liquid. Amerykanie wyszli na prowadzenie 12:7, dzięki czemu bardzo zbliżyli się do zakończenia tej planszy. Szwedzi zdołali zdobyć jeszcze trzy punkty, ale finalnie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Po krótkiej przerwie potyczka przeniosła się na lokację wybraną przez Liquid. To właśnie oni od początku pokazywali, że świetnie wiedzą jak rozgrywać stronę terrorystów. Wygrali aż pięć potyczek z rzędu. Po przejściowych problemach ich rywal zdołał jednak dojść do głosu i wyrwać Amerykanom pięć rund. Był to jednak tylko chwilowy przebłysk lepszej gry, który nie pozwolił im nawet wyjść na prowadzenie. Do przerwy zespół Lekr0 tracił już pięć oczek do oponenta.

Druga pistoletówka wpadła na konto Liquid, głównie za sprawą świetnego hattricka nitr0. Po chwili jego drużyna prowadziła już 13:5. Szwedzi z pełnym wyposażeniem grali znacznie lepiej od swojego wroga. Zdołali doprowadzić do dogrywki, w której ostatecznie lepsi okazali się gracze z Ameryki. Zapewnili sobie dzięki temu miejsce na BLAST Premier Spring 2020 Finals.

Polską transmisję z tego wydarzenia możecie znaleźć na oficjalnych kanałach ESPORT NOW (TwitchYoutube i Facebook). W gronie komentatorskim znaleźli się Adam „Destru” Gil, Łukasz „hermes” Pożyczek oraz Olek „vuzzey” Kłos. Pełen harmonogram całego turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.