Reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Liquid spotkali się dziś na serwerze, aby rozstrzygnąć, kto dołączy do Astralis w Wielkim Finale BLAST Pro Series Global Final, a kto będzie obserwował ostatni mecz z trybun. Po dwóch mapach poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Rywalem Duńczyków w pojedynku o puchar będzie formacja nitr0!

Overpass

Liquid rozpoczęło te zmagania od dwóch całkiem gładko wygranych rund. Schody pojawiły się dopiero wtedy, gdy NiP swoje ataki przeprowadzało na fullu. Szwedzi posiadając karabiny oraz zestawy granatów, nie pozwalali enemy za bardzo odskoczyć z wynikiem. Cała połowa była zacięta i koniec końców zakończyła się minimalnym prowadzeniem amerykańskiego grona – 9:6.

Część widowiska numer dwa poza kilkoma starciami przebiegła pod kontrolą czwartej najlepszej ekipy świata według HLTV. Twistzz i spółka zaprezentowali kawał dobrego CS-a w ofensywie. Podopieczni pity próbowali różnych zagrywek, aby ich zatrzymać, lecz praktycznie nic nie działało. Ostatecznie TL cieszył się z triumfu 16:10 i postawienia pierwszego kroku w kierunku Wielkiego Finału.

Do rywalizacji na Mirage'u Ninjas in Pyjamas przystąpiło zatem z nożem na gardle, ale nie wpłynęło to negatywnie na grę formacji f0resta. Nie mające nic do stracenia Ninje ponownie tak, jak wcześniej toczyły wyrównaną bitwę. Po piętnastu potyczkach w nieco lepszej sytuacji byli jednak ich rywale, którzy osiągnęli rezultat – 8:7.

Krótka przerwa nie uśpiła czujności żadnej z biorących udział w tym spotkaniu drużyn. Zarówno jedni, jak i drudzy kontynuowali drogę po 16. punkt. Obserwowaliśmy więc rozgrywki, w których zespoły szły łeb w łeb. W końcu natomiast musiały nadejść decydujące rundy, z których zwycięsko wyszedł Team Liquid zamykając mapę – 16:14.

Wszystkie mecze w ramach BLAST Pro Series Global Final obserwować można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego.