Ostatnie tygodnie dla FURII to pasmo sukcesów. W nocy na ich drodze stanął jednak MIBR i stonował nastroje młodych, pokonując ich 2:0 na start BLAST Premier Spring 2020 Finals.

  • Brazil FURIA 2:0 Brazil MIBR (Inferno 14:16, Vertigo 9:16)

Półfinał górnej drabinki rozpoczął się na Inferno – picku MIBR-u. Początek spotkania należał jednak do FURII, która grając po stronie CT zdołała wyjść na niezłe prowadzenie 4:0. MIBR miał duże problemy z atakami, ale co w tym dziwnego, skoro chociażby VINI był w takiej formie, że rzuca sobie za plecy mołotowa, by później w pojedynkę obronić cały banan? Zespół dowodzony przez FalleNa znalazł jednak patent na przeciwnika, podniósł się, a nawet wygrał ostatecznie pierwszą połowę 8:7.

Po zmianie stron oglądaliśmy dalszą wymianę ciosów. Tym razem to MIBR wygrało pistoletówkę i zgarnęło dwa kolejne punkty. Pierwszy full należał już z kolei do FURII, która zaliczyła ważną serię pięciu wygranych z rzędu, wychodząc na minimalne prowadzenie 12:11. Był to jednak ostatni moment „na górze” dla HEN1EGO i spółki, bowiem w końcówce spotkania lepiej spisali się zawodnicy MIBR-u. Doświadczeni Brazylijczycy opanowali nerwy i ostatecznie wygrali 16:14. Do zwycięstwa poprowadził ich duet ferkNgV, który razem zdobył prawie 50 fragów.

Drugą lokacją było Vertigo. Mimo że była to mapa FURII, to młodzi Brazylijczycy zagrali na nim jeszcze gorzej niż na Inferno. Tym razem role się odwróciły i to ekipa arTa już na początku traciła pięć punktów do przeciwnika. Tutaj zaszła jednak pewna różnica – przegrywający nie zdołał się podnieść, w rezultacie przegrywając pierwszą połowę 9:6.

Po zmianie stron MIBR nie dał już nawet cienia szansy przeciwnikom, od A do Z wypełniając swój plan. Podopieczni deada świetnie czuli się w zadaniach terrorystów i postawili tylko kropkę nad i, wygrywając ostatecznie 16:9. Kolejny znakomity mecz rozegrał fer – zdobył 24 fragi, czyli o jeden mniej niż na dłuższym Inferno. Wspierał go ponownie kNgV i ostatecznie to ta dwójka znowu zaprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa. MIBR tym samym awansował do finału górnej drabinki, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Evil GeniusesLiquid. FURIA z kolei spada do dolnej drabinki, gdzie czeka na przegranego wcześniej wspominanego meczu.

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.