Heroic bez większych problemów pokonało 9z 2:0. Duńczycy tym samym zagrają w półfinale BLAST Premier Spring Showdown 2021.

  • Denmark Heroic 2:0 Uruguay 9z (Mirage 16:8, Inferno 16:12)

9z po zaskakującej wygranej z Vitality z dnia na dzień stało się kimś więcej, niż chłopcem do bicia na BLAST Premier Showdown. Duńczycy jednak wybili przeciwnikom z głowy sprawienie kolejnej niespodzianki. Napierw na Mirage'u udzielili Latynosom surowej lekcji jak powinno się grać w obronie, wygrywając pierwszą połowę wynikiem 12:3. Po zmianie stron nie oglądaliśmy spektakularnego come-backu – cadiaN i spółka po prostu spokojnie doprowadzili mecz do końca, wygrywając go wynikiem 16:8.

Rywalizacja przeniosła się na Inferno, czyli mapę, na której 9z zaskoczyło Vitality. Heroic obecnie jednak stoi na znacznie wyższym poziomie, co było widać w każdej rundzie. Przede wszystkim zespół z półwyspu Jutlandzkiego nie dał się stłamsić na początku, chociaż podobnie jak Vitality, również i Heroic miało problemy w pierwszych rundach. Sytuacja jednak została opanowana w 9. rundzie. Od tamtej pory Duńczycy najpierw wyrównali stan spotkania, a później nie oddawali prowadzenia do samego końca. Heroic do zwycięstwa prowadził przede wszystkim sjuush – Beck był istnym katem południowo-amerykańskiej drużyny, zdobył łącznie aż 29 fragów. Tym samym jego zespół awansował do półfinału BLAST Premier Spring Showdown 2021 i jest o krok od wywalczenia biletu do finałów sezonu.

BLAST Premier Spring Showdown 2021 jest transmitowany w języku polskim na kanale ESPORT NOW. W gronie komentatorskim ponownie znajdziemy spikerów znanych nam z poprzednich edycji – Domka, Szeregowego, Dziukensa, Deerfluffy’ego, Mad1 oraz Sweldera.