Nicolai „device” Reedtz został wybrany MVP BLAST Pro Series São Paulo przez HLTV.org oraz betway. Jest to jego trzynasta indywidualna nagroda w karierze.

Turniej w Brazylii był kolejnym pokazem siły Astralis i device'a. Duński zawodnik osiągnął zdecydowanie najwyższy rating spośród wszystkich zawodników, bowiem w tej statystyce może pochwalić się wynikiem 1.35. Na podium znaleźli się również EliGE (1.22) oraz Magisk (1.21).

Device prezentował świetną formę przez cały okres trwania zmagań w São Paulo. Na każdej z ośmiu rozegranych map jego rating wynosił powyżej 1.00. Reedtz przewodził także w kilku innych statystykach, między innymi w średnich obrażeniach zadawanych na rundę (88.1), fragach na rundę (0.86) oraz eliminacjach z AWP na rundę (0.45).

Device prowadził w wyścigu o tytuł MVP przed wielkim finałem, a ostatnie spotkanie tylko przypieczętowało ten sukces. W gronie kandydatów do nagrody znajdowali się również Magisk, EliGE, Stewie2k oraz nitr0.

Indywidualne wyróżnienie z BLAST Pro Series w São Paulo jest pierwszym device'a w tym roku oraz już trzynastym w karierze, co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej klasyfikacji.