Już jutro wystartuje zwieńczenie tegorocznych turniejów BLAST Pro Series nazwane Global Final. W puli nagród znajduje się aż $500.000, a wśród uczestników znajdziemy wyłącznie cztery drużyny.

Przez cały rok mogliśmy zobaczyć aż sześć przystanków BLAST Pro Series, podczas których siedem drużyn walczyło nie tylko o nagrody pieniężne ale również o punkty. Cztery najlepsze ekipy, czyli Astralis, Team Liquid, FaZe Clan i Ninjas in Pyjamas pojawią się w Bahrajnie, a dokładnie w Ar-Rifie, czyli północnej części kraju. Jest to zdecydowanie największe esportowe wydarzenie w tym regionie.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę spotkań inauguracyjnych. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

European Union FaZe Clan

*Kurs forBET:
1.42 : 2.59

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 12.12.19

Sweden Ninjas in Pyjamas

Europejska formacja awansowała na BLAST Pro Series Global Final z pierwszego miejsca, dzięki zwycięstwom odniesionym podczas rozgrywek w Miami i Kopenhadze. Z kolei Szwedzi z całej czwórki uczestników byli najniżej notowaną drużyną i jako jedyni nie wygrali żadnego z przystanków BLASTA. Z pewnością powodem tego mogą być problemy jakie trawiły tę formację na początku tego roku. Jednak od rozstania z GeT_RiGhTem ich gra zaczyna wyglądać coraz lepiej i Nindże zdążyły z powrotem wskoczyć do najlepszej dziesiątki rankingu HLTV.

Według bukmachera to FaZe Clan jest faworytem w tym spotkaniu, lecz Ninjas in Pyjamas może mieć pewnego asa w rękawie. Warto zauważyć, że Szwedzi jako jedyni spośród wszystkich uczestników Global Finals, nie pojawili się w Odense w ubiegłym tygodniu. Ostatnie oficjalne spotkania rozgrywali grubo ponad dwa tygodnie temu, dzięki czemu mieli mnóstwo czasu na analizę swoich przeciwników i przygotowanie się pod grę tych trzech formacji, a szczególnie FaZe Clanowi.

Olof „olofmeister” Kajbjer i spółka wprawdzie zwyciężyli ostatni przystanek BLASTA, a następnie zajęli trzecie miejsce podczas IEM-a w Pekinie. Jednak na ostatnich zawodach w Odense pokazali bardzo rozczarowującą grę. Ledwo poradzili sobie z MIBR, które wciąż nie może podnieść się z kolan, a następnie ledwo uporali się z TYLOO, aż ostatecznie 100 Thieves okazało się przeciwnikiem nie do przeskoczenia.

Mimo kursu bukmachera, sądzę że Ninjas in Pyjamas zwycięży pierwszy mecz w Bahrajnie spychając FaZe Clan do dolnej drabinki. Europejska formacja powinna być słabo zagrała w Odense, w dodatku w przeciwieństwie do swoich rywali, będą zmęczeni przebywając kolejny tydzień poza domem.

Denmark Astralis

*Kurs forBET:
1.45 : 2.50

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 12.12.19

United States Liquid

Chyba wszyscy wciąż pamiętają o batalii tych dwóch zespołów przez cały ubiegły rok, która później przeciągnęła się na 2019. Patrząc na historię ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami, można wyciągnąć łatwe wnioski –  Astralis powinno znów wygrać, wszak tryumfowali w 4 z 5 ostatnich spotkań z Liquid. Duńczycy ostatni raz padli łupem Amerykanów prawie pół roku temu, podczas ESL Pro League Season 9. Dodatkowo obydwa zespoły spotkały się ze sobą w ciągu ostatnich 30. dni – dwukrotnie tryumfowało Astralis.

Wprawdzie ekipa gla1ve'a w miniony weekend przegrała z mousesports w wielkim finale 10. sezonu ESL Pro League, lecz raczej tutaj wskazywałbym świetną dyspozycję Myszy niż gorszą Astralis. Szansą Teamu Liquid byłoby przygotowanie czegoś specjalnego wyłącznie pod Astralis, lecz wątpię by było to możliwe. Oni również w ubiegłym tygodniu pojawili się w Odense, gdzie zmagania zakończyli na 5-6 miejscu, przegrywając na Fnatic.

Sądzę, że najlepszy czas Liquid już minął i po świetnej pierwszej połowie roku, muszą na jego koniec oddać prym Astralis. Tym razem kierowałbym się zgodnie ze wskazaniami bukmachera i moim faworytem również są Duńczycy.

* – kursy z dnia 11.12.19 r. z godziny 15:00