FURIA powalczyła, ale ostatecznie nie zdołała zaskoczyć przeciwnika – Gambit ostatecznie triumfuje 2:1 i melduje się w półfinale BLAST Premier Spring Showdown 2021.

• Russian Federation Gambit 2:1 Brazil FURIA (Mirage 16:6, Overpass 14:16, Train 16:5)

Ćwierćfinałowe spotkanie rozpoczęło się na Mirage'u, gdzie Gambit zaliczyło rewelacyjny start. Rosjanie i Hobbit grali po stronie terrorystów niemalże idealnie, wygrywając rundę za rundą i w szczytowym momencie prowadząc nawet 10:2. FURIĘ przed ostateczną kompromitacją uchroniła tylko dobra końcówka pierwszej połowy i wygrana pistoletówka po zmianie stron. To było jednak wszystko, na co dziś było stać Brazylijczyków na tej lokacji. Ostatecznie mapa skończyła się bardzo jednostronnym wynikiem – zwycięstwem Gambit 16:6. Wspaniały występ zanotował sh1ro, osiągając 1.76 rating i zdobywając 26 fragów.

Rywalizacja przeniosła się na Overpassa, gdzie FURIA opanowała emocje i umiejętności i udowodniła, że ona również potrafi grać. Brazylijczycy w pierwszej połowie okazali się minimalnie lepsi, prowadząc na półmetku spotkania jednym punktem. Po zmianie stron nie było łatwiej – spotkanie przypominało wymianę bokserskich ciosów, bez trzymania gardy przez którąkolwiek ze stron. Ostatecznie tę morderczą serię lepiej znieśli gracze z Brazylii, wygrywając 16:14. Tym razem genialnym występem popisał się junior – Amerykanin zdobył aż 30 fragów i nie miał sobie równych pod tym względem na serwerze.

Decydującą mapą był Train. Nie była to jednak emocjonująca rozgrywka, a powrót do wspomnień z Mirage'a – Gambit szybko zawiesiło rywalowi wysoko poprzeczkę i konsekwentnie budowało przewagę. Rosjanie byli pod tym względem bezlitości, do przerwy prowadząc znakomitym wynikiem 12:3. Po zmianie stron ekipa Hobbita postanowiła nie oszczędzać rywala, tylko jak najszybciej go dobić – w rezultacie Train zakończył się rezultatem 16:5. Gambit ponownie udowodniło, że w obecnej formie jest być może najlepszą drużyną na świecie i naprawdę trzeba się natrudzić, by ich pokonać. Zespół tym samym zagra w półfinale BLAST Premier Spring Showdown – o przepustkę do finałów sezonu zagra z Heroic.