BLAST: G2 pokonuje Evil Geniuses

09.02.2021 Daniel Gabryś
fot. Joe Brandy | BLAST Premier

Za nami kolejne starcie w ramach wiosennych grup BLAST Premier. G2 po bardzo wyrównanym pojedynku pokonało EG, które swoją przygodę z turniejem będzie musiało kontynuować w drabince przegranych.

  • European Union G2 2:0 United States Evil Geniuses (Inferno 16:12; Vertigo 16:12)

Pierwsza mapa dobrze zaczęła się dla EG, które przez moment prowadziło nawet 7:2. W końcówce G2 znalazło jednak sposób na piekielnie niebezpieczne ataki rywali, dzięki czemu zdołali oni nadgonić wynik. Do przerwy na prowadzeniu była nadal ekipa Ethana, która wygrała dziewięć potyczek. Prawdziwe oblicze ekipy NiKo ujawniło się dopiero po stronie atakującej. Drużyna szybko zaczęła przejmować inicjatywę w spotkaniu i nie oddała jej już do samego końca.

Druga lokacja została wybrana przez G2, a zatem spodziewaliśmy się szybkiego zakończenia tego spotkania. Evil Geniuses postawiło jednak znacznie większy opór, a sama rozgrywka była zdecydowanie ciekawsza. Obie formacje naprzemiennie zdobywały po kilka punktów, lecz to zespół nexy jako pierwszy złapał mocniejszy wiatr w żagle, który poprowadził ich do zwycięstwa 16:12 oraz końcowego triumfu w tym spotkaniu. Kolejnym rywalem G2 będzie Complexity, które rozgromiło Vitality 2:0. Mecz rozpocznie się już dziś o 16:30.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.

Inne tego autora