Complexity ponownie pokazało klasę. Zespół z Benjaminem „blameF” Bremerem na czele zwyciężył starcie przeciwko G2 i dostał się do BLAST Premier Spring Final 2021.

  • European Union Complexity 2:0 European Union G2 Esports

Całe widowisko rozpoczęło się od Mirage'a, który oczywiście był wyborem Complexity. Podopieczni Jamiego „keita” Halla podobnie, jak w pojedynku z Vitality mieli lekkie problemy rywalizując w ataku. Koniec końców jednak po 15. rundach przegrywali zaledwie 6:9, co wcale nie zwiastowało tragedii. Z tyłu głowy mieliśmy przecież wczorajszy popis tej ekipy w defensywie. Dziś Benjamin „blameF” Bremer byli w niej równie mocni. G2 co prawda dzielnie walczyło, aby nie oddać tej mapy przeciwnikowi, który nabierał wiatru w żagle będąc w CT, lecz w decydującym momencie lepszą formacją było właśnie coL, które wygrało – 16:14.

Po krótkiej przerwie obie drużyny wróciły na serwer, żeby dalej rozgrywać mecz. Tym razem spotkały się na Duście2, którego chciało w tych zmaganiach G2 Esports. Grono Damiena „maLeK” Marcela nie było natomiast w stanie odskoczyć rywalowi choćby na moment. Complexity Gaming ciągle trzymało się blisko zespołu Kenny'ego „kennyS” Schruba, o czym zresztą świadczy rezultat, jakim zakończyła się pierwsza połowa – 8:7 na korzyść G2. Najważniejszy był jednak ten drugi, ostateczny wynik, a on ponownie informował o zwycięstwie dywizji Jasona Lake'a – 16:12.

Skoro dwie lokacje wpadły na konto Complexity – wszystko stało się jasne. To właśnie ta paczka przeszła do Wielkiego Finału grupy B podczas BLAST Premier Spring Groups 2021 i jednocześnie zapisała się na listę uczestników BLAST Premier Spring Global Final 2021G2 Esports spadło za to do dolnej drabinki, w której będzie kontynuowało zawody.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.